Політика

Виконком розбирався з підприємствами-боржниками

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вчора на засіданні виконкому міської ради говорили про погашення заборгованості із виплати зарплати на підприємствах, в установах та організаціях міста. Найбільшими боржниками нині є:

  • ДП МОУ «63 котелозварювальний завод»
  • ПП «Спіка»
  • ТОВ «Ітерком»
  • ТОВ «Укрінтехбуд»
  • ЖЕО №6
  • КП «Івано-Франківськліфт»

Щоб підприємства-боржники погасили борг перед працівниками, на виконкомі вирішили наступне: щомісяця міська комісія має заслуховувати звіти керівників підприємств-боржників, а відділ праці департаменту щотижнево та щомісячно має проводити моніторинги стану виплати зарплати по видах економічної діяльності в розрізі підприємств-боржників. Крім того, вирішили розробити загальний графік погашення заборгованості, який має мати кінцевий термін погашення до березня 2011 року.

Виконком також зобов’язав начальника управління ЖКГ Василя Білика у найкоротший строк взяти під особистий контроль борги з оплати праці підприємствами комунальної власності.

За словами директора міського департаменту соціальної політики Олександри Заклинської, найбільшим боржником серед економічно активних підприємств є ПП «Спіка» (541,1 тис. грн.), де не виплачують зарплату ще з серпня 2010 року. Правда, заступник мера Любомир Слободян повідомив, що він над цим питанням працює і вони погашають заборгованість. А от питання непогашення боргу заробітної плати не дуже то й залежить від «Спіки», адже там стоїть питання невідшкодування ПДВ і невиплачених коштів за держзамовлення.

Як повідомила Заклинська, станом на 28 січня заборгованість по заробітній платі складала понад 900 тис. грн. Члени виконкому підсумували: наразі є позитивна динаміка із виплати заробітної плати, позаяк раніше сума заборгованості із заробітної складала 4 млн. грн.


До теми

У 2010 році Верховною радою була прийнята Постанова, а Кабміном розпорядження «Про затвердження плану щодо невідкладних заходів погашення заборгованості щодо виплати заробітної плати». У них йшлося про погашення 100% заробітної плати до кінця 2010 року. Оскільки розпорядження виконане не в повному обсязі, то 17 грудня 2010 року Верховна рада прийняла Постанову «Про погашення заборгованості із заробітної плати», яка зобов’язала підприємства усіх форм власності погасити заборгованість до 1 березня.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.