Політика

Вийшла збірка малюнків та листів, створених самотніми дітьми

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями в Івано-Франківську презентували книгу «Життя надвоє: з Тобою і без Тебе». Це збірка листів та малюнків дітей, батьки яких перебувають за кордоном. Ще торік серед шкіл та дошкільних закладів міста оголосили конкурс на найкращий малюнок, вірш чи лист до батьків, які перебувають за межами України. До збірки увійшли найкращі роботи, відібрані з двох сотень.

Спільними зусиллями збірку видали Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», служба у справах дітей та молоді міськвиконкому і міське управління освіти. Фінансово допомогла єпархія УГКЦ австрійського міста Грац (Австрія).


«Сьогодні в кожній другій сім’ї є трудові мігранти, – розповідає директор івано-франківського Карітасу отець мітрат Володимир Чорній. – На жаль, дуже часто трапляється так, що ніхто не думає про душевний стан дітей, яких залишили батьки, вирушаючи за кордон за матеріальними статками. А діти просто не мають можливості реалізувати свою любов. І це трагедія, бо ту душевну порожнечу нічим заповнити неможливо. І, що найстрашніше, важко спрогнозувати, чим може закінчитися для дитини така важка психологічна травма, як відсутність мами чи батька».

За словами психолога Карітасу Людмили Максим’юк, всі діти, незалежно від віку, після від’їзду батьків відчувають зраду. «Коли питаємо їх, чи хотіли б вони поспілкуватися з мамою чи татом, то саме батьки у такому списку знаходяться аж на останньому місці. Діти відчувають образу за те, що їх покинули. Вони стають агресивними і замкнутими. Є випадки, коли діти задумуються про самогубство».

Як розповіла керівник проекту соціально-психологічної роботи з дітьми трудових мігрантів Леся Дорош, у Карітасі діти мігрантів мають можливість спілкуватися з психологом, відвідувати тренінги. Але цього недостатньо, бо надто глибока пустка у їхніх серцях. «Від моменту від’їзду батька чи матері, дитина вже за півроку втрачає з ними емоційний контакт, і зворотній процес вже може не відбутися, – говорить пані Леся. – Цією збіркою ми хочемо привернути до цієї проблеми увагу громадськості, держави, наших співгромадян. Якби батьки прочитали, що насправді думають діти про їхнє заробітчанство, то, можливо, не наважились би покинути їх».

Тираж збірки – 500 примірників. Брошури планують передати політикам, у кожну школу, єпархіям за кордоном.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.