Політика

Вибори наближаються

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З початку фінансової кризи вже дуже багато політичних діячів пропонують свої «перші кроки подолання кризи». Крім того, Верховна Рада вже прийняла ряд законів для того, щоб мінімізувати вплив світової економічної кризи на Україну. Тому виникає запитання, чи така банальна назва вибрана із необережності, чи, може, Микола Катеринчук вірить, що його ідеї та пропозиції будуть справді першим, а отже й дієвим кроком у подоланні цієї злощасної кризи?

Першим кроком Микола Катеринчук пропонує прийняти Податковий кодекс України, філософія якого спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу та залучення інвестицій у країну, «як закордонних, так і національного сектору економіки, який знаходився в більшості сьогодні в тіні». За словами Катеринчука, у проекті Податкового кодексу йдеться про зменшення податків. До прикладу, податок на прибуток і податок на додану вартість планується зменшити на 5?%. Крім того, автори законопроекту пропонуватимуть своє бачення адміністрування ПДВ, а також інших податків, які б дали додаткові стимули для розвитку підприємництва.

Нардеп зізнається, що втілити проект податкового кодексу в життя буде важко, адже основними його опонентами є уряд, міністерство фінансів, державна податкова адміністрація, а також Партія регіонів: «Вони хочуть залишити преференції для крупного бізнесу, а ми намагаємося через зміни у податковій системі включити у загальну структуру економіки не менше 50?% представників малого та середнього бізнесу», ? каже Микола Катеринчук.

Не міг депутат уникнути і теми газового конфлікту між Україною та Росією. Незважаючи на те, що підписана угода на десять років і те, що споживачі Європи отримують газ, за словами лідера ЄПУ, газова війна ще не закінчена. Але і на подолання цього конфлікту Катеринчук має свій рецепт: «Ми вважаємо, що ЄС має купляти газ на?кордоні з Росією, а транспортування — це має бути питання відносин між Україною і Європейським Союзом», ? вважає Катеринчук.

Щодо майбутніх президентських виборів депутат зазначив: президентом України має стати людина, яка зрозуміє, що головною проблемою України є корупція. Але на пряме запитання, кого висуне чи підтримає ЄПУ, Катеринчук не відповів ? сказав тільки, що це буде вирішуватися на літньому з’їзді партії. Або ЄПУ старанно приховує свою кандидатуру, або ще не знайшли людину, яка візьме на себе відповідальність боротися з корупцією в Україні.

Микола Катеринчук також заявив, що ЄПУ прийняла рішення не підтримувати чинного президента України на майбутніх президентських виборах. Більше того, депутат припускає, що у Віктора Ющенка «вистачить здорового глузду не ганьбитися далі», тобто не брати участь у президентських виборах.

Не менш сміливі заяви Катеринчук зробив і щодо можливих позачергових парламентських виборів. Він сказав, що його партія ні в якому разі не піде на вибори у складі старої команди, адже там, за його словами, «були і ліві, і праві, і ліберали, і популісти». Більше того, Катеринчук нібито був проти того, щоб «Народна самооборона» йшла на вибори разом із «Нашою Україною»: «Коли я вийшов з «Нашої України», я не бачив майбутнього з цією партією. А коли створили «Самооборону» з Луценком, він тоді за нашою спиною домовився з Ющенком про спільний блок», ? виправдовувався нардеп.

Отож, до кінця розмови із журналістами наївна назва прес-конференції «Криза: перші кроки подолання» плавно перейшла у обговорення президентських виборів, сміливих (чи то популістських?) заяв, обливанням опонентів брудом і т.?п. А це свідчить про одне: вибори наближаються!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.