Політика

Вулиці Грюнвальдській — 100 років

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора, в неділю, Івано-Франківськ відзначав свято вулиці Грюнвальдської. Саме 100 років тому, до 500-річчя Грюндвальдської битви, одна з вулиць тодішнього Станіслава неподалік залізничного вокзалу отримала таку назву.

За словами місцевого історика і краєзнавця Михайла Головатого, це одна з небагатьох вулиць, назва якої при численних змінах влади не змінювалася. Лише у 1941–1944 роках, під час нацистської окупації, її перейменували на Губернаторську, адже «не хотіли нащадки тевтонців згадувати ту сторінку історії», каже Михайло Головатий.

Розпочалися урочистості внесенням Державного прапора України та копій прапорів українських (руських) полків, які брали участь у Грюнвальдській битві. Один із них належав полкові, що називався «Галицька хоругва» – на білому прапорі зображення чорної галки. Саме від цього зображення, що було в давньому гербі історичної Галичини, походить герб сучасної Івано-Франківської області.

Виступали відомі історики, представники влади і громадськості, жителі вулиці, був і концерт, і дитяче свято, ігри, розваги, конкурси.

Та на цьому святкування річниці Грюнвальдської битви не завершується. На серпень-жовтень у школах заплановані різноманітні заходи, присвячені 600-річчю цієї події: наукова конференція, конкурс на кращий учнівський реферат та дослідницьку роботу вчителів, презентація нових видань про цю подію, тематичні уроки тощо.

Довідково: Грюнвальдська битва, відома також як битва під Танненбергом, відбулася 15 липня 1410 року поблизу сіл Грюнвальд і Танненберг на території сучасної Польщі між військами Тевтонського ордену та об’єднаними військами Королівства Польського і Великого Князівства Литовського, до якого в той час належала значна частина українських земель. Битва закінчилася поразкою тевтонських військ і перемогою польсько-литовських, у складі яких було й багато українських воїнів.

Радіо Свобода

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.