Політика

Відмова ТВК передавати документи – це прецедент: Юрій Лисюк

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні відбулася прес-конференція обласної організації Комітету виборців України щодо недільних проміжних виборів до Івано-Франківської обласної ради.

«Те, що територіальні виборчі комісії відмовилися передавати протоколи про підрахунок голосів, а також виборчу документацію до ОВК, для того, щоби можна було встановити результати виборів – це прецедент, – заявив голова обласної організації КВУ Юрій Лисюк. Такі дії, за його словами, не передбачені у законі, немає там такого, що комісія може відмовитися передавати документи. А з іншого боку, комісія – це колегіальний орган, який одноголосно прийняв рішення. Як це буде вирішуватися – поки що не  відомо. 

За даними КВУ першою таке рішення прийняла Снятинська комісія, потім її підтримала Надвірнянська. Мотивація проста – за відсутності коштів не має можливості привести ці документи, і таке інше. Різниця у сумах доволі велика – при потребі 442 тисяч гривень на територіальну комісію було виділено тільки 39, 700 тис. грн. «Очевидно, що комісії, маючи гіркий досвід попередніх вибрів, побоюються, що їм ті кошти можуть не дати», – зазначив Лисюк. 

«Сьогодні мені телефонувала секретар Снятинської комісії, – додав член правління ІФОО КВУ Тарас Лялик. – Сказала, що навіть ті 39, 700 тис. грн., які є на рахунку, заблоковані. І просила довести до людей їхню позицію: «ми, як комісія, готові працювати на благо громади безкоштовно, але якщо це треба, щоб посадити у крісло депутата, – то будемо стояти на своєму».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.