Політика

Відкриється виставка живопису «Невідомий Савчак»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 16 квітня, о 13:00 у Національному заповіднику «Давній Галич» (м. Галич, вул. І.Франка, 1) відбудеться відкриття виставки живопису австралійського художника українського походження Володимира Савчака – «Невідомий Савчак».

Володимир Савчак народився у 1911 р. в Бережанах на Тернопільщині. Малювання цікавило його змалку, воно заповнило все його життя. Довкола малювання він зосередив свою освіту – Львів, Варшава, і нарешті, Віденська Мистецька Академія. Велику підтримку у його студіях відіграла матеріальна допомога у формі стипендії від Митрополита Андрея Шептицького. Вчителювати почав перед війною.

Після ІІ світової війни, на еміграції в Австралії, викладає малярство в Технічному Коледжі в Лончесені. В 1951 р. він отримав від міністра іміграції Австралії п. Голта «Диплом» – як подяку за діяльність. У 1956 р. дістає посаду вчителя малярства серед дітей аборигенів, в місії св. Терези. Перебування серед корінних жителів Австралії справило на його творчість значний вплив.

Творчий доробок художника можна розділити на три групи – пейзажі, портрети і релігійне мистецтво. Індивідуальні виставки В.Савчака відбувалися в Нью-Йорку, Вашінгтоні, Філадельфії, Торонто, Катумбі, Едмонтоні, Ванкувері, Мельбурні, Сіднеї, Лондоні, Парижі, Оттаві, Чікаго.

Прес-служба управління культури ІФ ОДА

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.