У понеділок, 22 лютого о 19:00 у приміщенні Івано-Франківського академічного облмуздрамтеатру імені І.Франка відбудеться вечір «Незабутня Квітка», присвячений американській співачці з українським серцем Квітці Цісик (1953-1998). У програмі вечора – виступи відомих артистів, зустріч із родиною співачки.
Оскільки усі жінки сім’ї Цісиків передчасно померли від онкозахворювань, всі заходи, присвячені Квітці Цісик, проводяться як соціально-благодійні із приверненням уваги бізнесменів та ін. представників еліти держави до цієї актуальної проблеми. Частину коштів від продажу квитків буде передано для придбання медичного устатукування Івано-Франківському обласному онкологічному диспансеру.
Контактний телефон каси обмуздрамтеатру: 75-07-24.
Факти з біографії Квітки Цісик
Народилася 4 квітня 1953 року в Нью-Йорку у родині скрипаля Володимира Цісика. Батько вчив її грати на скрипці з п’ятирічного віку; у Mannes School of Music вона здобула музичну освіту за класом вокалу. Для досягнення мети – удосконалення співу – Квітка поступає в Нью-Йоркську консерваторію, в якій опановує вокальну техніку й майстерно відшліфовує свій голос, колоратурне сопрано.
Квітка Цісик допомагала створювати твори десяткам відомих артистів ХХ століття: Майклу Френксу, Бобу Джеймсу, Девіду Санборну, Майклу Болтону, Роберті Флек, Лінді Ронстад, Карлі Саймон, Керол Кінг, Дейву Валентіно, Мікіо Масуо, а також Квінсі Джонсу (найпотужнішому з аранжувальників-продюсерів Америки, який «сконструював» феномен Майкла Джексона). Цікаво, що із майбутнім поп-королем М.Джексоном Квітка Цісик співала в хорі.
Паралельно з творчою роботою в студії та на сцені Квітка відгукувалася на суто комерційні пропозиції і швидко перетворилася на найвище оплачувану виконавицю джинглів – рекламних мотивів для радіо й телебачення. За допомогою її витонченого співу створювали собі акустичний імідж корпорації Coca-Cola, American Airlines та авіакомпанія “Дельта”, Sears, Safeway, Starburst, ABC, NBC, CBS, “Макдоналдс” тощо. З 1982-го й до своєї смерті Кейсі Цісик залишалася єдиним голосом компанії Ford Motors.
Ніколи не забуваючи, хто вона, і звідки її коріння, Квітка вирішує записати диски з українськими піснями. Усвідомлюючи те, що з тієї каторжної роботи нічого не матиме в матеріальному вимірі, вона все одно залучає до співпраці найкращих музикантів та аранжувальників, вкладає власні кошти – більше $200 000. Фактично ці записи були родинними проектами, тому що продюсував їх чоловік Квітки – відомий інженер звукозапису Ед Раковіч, на піаніно акомпанувала рідна сестра Марія, на гітарі грав Стюарт Шарф, а мати Іванна пильнувала за правильною вимовою доньки.
Перший диск «Kvitka» був записаний у 1980-му, другий «Two Colors» („Два кольори”) – 1989-го. Завдяки своїй професійній репутації, душевній вдачі та щедрим гонорарам, запропонованим нею найкращим студійним інструменталістам Нью-Йорка, Квітка для своїх українських сесій збирала такі бездоганні ансамблі, які нечасто могли собі дозволити більшість тодішніх поп-зірок США. Її диски отримали значну кількість нагород у Канаді, а у 1990 р. були номіновані на «Греммі» в категорії «contemporary folk».
У 1983, з матір’ю Квітка відвідала Україну, а після проголошення незалежності України мріяла дати серію концертів на землі її батьків. Також, у творчих планах Квітки Цісик був запис ще одного альбому – з колисковими для дітей. На жаль, передчасна смерть зруйнувала усі її плани. Померла Квітка Цісик 29 березня 1998 р. від раку грудей, не доживши 5 днів до свого 45-річчя.
А.Чемеринський,
головний спеціаліст управління культури ІФОДА
із взаємодії з ЗМІ
Comments are closed.