Політика

В Івано-Франківську створили координаційний центр швидкого реагування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За словами Андрія Троценка, рада оборони області взяла на себе важливі рішення, але вона не може справитися з тими викликами, які ми маємо сьогодні.

«Ми зіткнулися з тим, що ті кошти, які рада оборони області акумулювала на цільовому фонді, підпадає під так зване освоєння державних коштів і він не є мобільним, – говорить Троценко. – Я звертався до в.о. президента України Турчинова про зняття тендерних процедур і дати можливість всім ОДА, їхнім структурним підрозділам проводити закупку матеріально-технічних засобів без проведення тендерної процедури, а це два місяці часу. Державні установи можуть закуповувати товар на суму до 100 тис. грн. без проведення тендера, але знову ж таки, процедура проведення закупівель через державні кошти займає тиждень».

Також за його словами, державні установи не можуть собі дозволити закуповувати військову форму на приватних ринках, де форма тої ж якості коштує вдвічі дешевше. А новостворений центр може виконувати все, що не під силу раді оборони області, а головне – робити це миттєво.

На першому етапі планується створити єдину базу даних, де внести контактні телефони всіх військових з Прикарпаття. Другий етап – створення потужного волонтерського руху, який візьме на себе постійний контакт з цими хлопцями. «Тобто в щоденному режимі ми повинні знати, яка є проблема в забезпечення того чи іншого військового, – говорить голова ОДА. – Також ми плануємо розділити ці функції по районах. Розуміємо, що з кожного району в зону АТО виїхала якась певна кількість людей».

При центрі буде створено і окремий рух, який буде займатися забезпеченням продовольства, матеріально-технічних засобів, амуніції, засобів захисту та медикаментів. Також окремо – формування транспортної групи, яка буде переправляти це все персонально кожному військовому з зони АТО. «Приблизно це виглядатиме так: Петренко Петро з Івано-Франківська отримує окремий пакет з його прізвищем, а там все необхідне, про що він заявив в телефонному режимі,»– розповідає Андрій Троценко.

За словами голови новоствореної структури, Юрія Романюка, зараз в зоні АТО перебуває близько ста бійців з Прикарпаття. «Третій місяць триває АТО, а наші бійці не мають найосновнішого, починаючи  від туалетного паперу і закінчуючи зброєю та патронами, – говорить Юрій Романюк. – Про їхнє перебування там знають лише рідні. Таким чином загубився зв’язок та можливості надати їм допомогу. На Прикарпатті є багато структур та людей, які хочуть допомогти, але не знають, куди і кому передавати все необхідне. Потрібна така координаційна структура, яка би зв’язувала бійців з передової з нашими можливостями в Івано-Франківській області».

Батьки та друзі військових, які зараз знаходяться на сході, можуть зв’язатися та повідомити про потреби прикарпатських бійців за телефоном гарячої лінії: 0-800-501-554

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.