Політика

Українських солдатів відправили на війну

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Верховна Рада України підтримала законопроект про схвалення рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки операції ООН у Кот-Д’Івуарі. За таке рішення проголосували 254 народних депутати.

Парламент при цьому не врахував рекомендацій парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони відхилити його. Голова комітету Анатолій Гриценко у парламенті заявив, що це перше таке рішення, яке приймає Верховна Рада, бо йдеться про війну.

«За словами Генсека ООН, у Кот-Д’Івуарі існує загроза громадянської війни. Так само говорить і наше Головне управління розвідки, – розповів Гриценко. – Це перший бойовий, не миротворчий підрозділ. Це ударні вертольоти, які мають ракетне і стрілецьке озброєння і будуть стріляти. Це пряма загроза нашим солдатам».

Голова Комітету звернув увагу на те, що із понад 40 країн, які перебувають зараз у Ліберії і в Кот-Д’Івуарі, є мінімум 10 західноєвропейських та інших держав, які мають вертольоти у своїх збройних силах, але туди не направляють. «За даними МЗС, у Кот-Д’Івуарі є французький підрозділ з ударними вертольотами, яких не відправляють туди. Вони поважають, шанують життя своїх солдатів», – зазначив Гриценко.

Гриценко також підкреслив, що інформація МЗС про те, що у Кот-Д’Івуарі все спокійно, недостовірна: «Зараз обраний президент Кот-Д’Івуару сидить під охороною миротворців в готелі і ні на що не впливає. Натомість його попередник керує збройними силами. Сотні тисяч мешканців Кот-Д’Івуару вже покинули свою країну, введено комендантську годину, перекривають усі кордони. Сотні загиблих, є поранені серед військовослужбовців, зокрема й миротворців», – заявив нардеп. За його словами, Україна не має права направляти бойові підрозділи у складі миротворчого контингенту.

Народний депутат розповів, що міжнародна спільнота скептично ставиться до успіху цієї операції і тому жодна з демократичних західних держав не хоче відправляти туди свої гвинтокрили. «Бойовий підрозділ, який стрілятиме, це окупанти. Нас там інакше сприймати не будуть, тому й імідж України буде вкрай негативний», – вважає він.

Разом з тим, Гриценко звернув увагу парламентарів на застереження науково-експертного управління.

«Правові підстави скеровувати миротворців згідно з резолюцією Ради безпеки ООН від 19 січня є тільки до чотирьох тижнів. На довше відправляти солдат не можна, бо інакше ми виходимо за межі повноважень», – підкреслив Гриценко і додав, що Рада безпеки ООН прийняла рішення, яке порушує суверенітет України.

«Вона дала дозвіл Генсеку перебазувати наші вертольоти. Там немає «за згодою України» або «за погодженням з Україною». Сьогодні це Кот-Д’Івуар, завтра буде Туніс, Єгипет тощо. Таке рішення також не можна залишати без реагування», – наголосив Гриценко.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.