Політика

Українська громада Мюнхена вшанувала жертв нацизму

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До Міжнародно дня жертв нацизму в Українському Центрі на Schonstrase,55  відбулись заходи за участю делегації дослідників історії з Івано-Франківської області України.

З інформацією про вже зібрані відомості виступили гості з України Наталія Савчук (начальник відділу освіти Калуської райдержадміністрації), Тарас Федорів (завідувач Угринівського музею ім. родини Марчаків), Світлана Туряниця, Наталія Мірошник (викладачі навчальних закладів), зі спогадами очевидців присутніх ознайомила керівник НУТ п. Дарина Бойко-Блохин.

Тільки в одному Калуському районі в страшні роки війни було спалено села  Середній Угринів (ціле село), Кропивник (388 дворів), Копанки (122), Завадка (57), Голинь (39), Підмихайля (26), десятки вбито місцевих селян у таких селах: Бабин-Зарічний, Довжка, Стефанівка та ін. На примусові роботи до Третього Райху вивезено майже 5 тис. осіб.

Планується видати збірку  до якої крім біографічних матеріалів, також ввійдуть доповіді та виступи з конференції, записані спогади людей-очевидців, фото і документи з тих часів. Шкільна молодь Калущини візьме під свою опіку колишніх жертв нацизму, що ще живуть у навколишніх селах, буде організовано поїздку учнів – нащадків репресованих родин, юних істориків-пошуковців до Німеччини з відвіданням концтаборів Авшвіц, Заксенгаузен, Дахау, де загинуло найбільше українських в’язнів.

Довідка. Україна є однією із найбільш постраждалих у Другій світовій війні країн. За найбільш оптимістичними підрахунками за роки війни, коли на українських землях хазяйнували гітлерівські війська та їх союзники (Угорщина, Румунія та інші) загинуло близько 14 млн. громадян. Незважаючи на жахливі масштаби трагедії про людські втрати українства  дуже мало відомо світовій спільноті.


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.