Знайомтеся з новаціями, прийняття яких банда сфальшувала сьогодні, 16 січня, під куполом:
1. За рух у колонах більше п’яти авто – вилучення прав і автомобіля на 2 роки.
2. За діяльність інформагентства без держ.реєстрації – конфіскація техніки і продукції + великий штраф.
3. Порушення порядку мирних зібрань – до 10 діб.
4. Участь у мирних зібраннях у касці, форменому одязі, з вогнем – до 10 діб.
5. Встановлення наметів, сцени чи навіть звуку(!) без дозволу(!) міліції(!) – до 15 діб.
6. Неповага до суду – 15 діб
7. Невиконання вимог про обмеження доступу до інтернету – штраф 6800 грн.
8. Невиконання “законних вимог” СБУшників – штраф понад 2 тис. грн.
9. Протокол про адмін. правопорушення можна вже не вручати особі, яку вважають порушником (достатньо т.зв. “свідків”).
10. Підтвердження вручення повістки особі тепер не лише її підпис, а “будь-які інші дані” (!)
11. Блокування доступу до житла (цілком нова кримінальна норма) – 6 РОКІВ.
12. Наклеп (Повернуто до Кримінального Кодексу!!!!) – 2 РОКИ.
13. Поширення екстремістських матеріалів (!!!!) – 3 РОКИ.
14. “Групове порушення громадського порядку” – 2 РОКИ
15. МАСОВІ ЗАВОРУШЕННЯ – 10 і навіть 15 РОКІВ (!) – будь-якого учасника Майдану можна садити за цією статтею, не кажучи вже про інші статті (!).
16. Збирання інформації про беркутівців, суддів та інших подібних персонажів – 3 РОКИ.
17. Погроза міліціонеру чи подібним персонажам – 7 РОКІВ.
18. Збирання інформації про суддю – 2 РОКИ
19. НДО, які отримують кошти з-за кордону – тепер “іноземні агенти”, мають платити податок на “прибуток” і офіційно називатися “іноземними агентами”.
20. НДО не можуть здійснювати “екстремістську діяльність”.
21. Церкви не можуть здійснювати “екстремістську діяльність”
22. Держава може прийняти рішення про ЗАБОРОНУ ДОСТУПУ ДО ІНТЕРНЕТУ
23. Громадське об’єднання вважається таким, що бере участь у політичній діяльності, якщо воно прагне впливати на рішення органів влади (тоді на таку діяльність і її фінансування треба просити завчасного дозволу держави).
24. Людину можуть засудити (у т.ч. до багатьох років тюрми) ЗАОЧНО, тобто у її відсутність на суді.
25. До відповідальність за порушення правил дорожнього руху тепер можна замість водія притягнути власники авто, якщо порушення зафіксовано автоматичним засобом.
26. Народного депутата можуть позбавити недоторканності і дати згоду на його арешт без розгляду профільним комітетом – одразу на пленарному засіданні ВР.
27. “Беркут” та посадовці, які вчинили злочини проти активістів майдану, звільняються від покарання.
“Україна офіційно стала диктатурою, – додають у Українській Гельсьнській спілці з прав людини. – Сидимо в офісі і думаємо, за якою з цих статей ми сядемо?
1.Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій їх учасником, в тому числі біля органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій, житла чи іншого володіння осіб, – тягне за собою … адміністративний арешт на строк до десяти діб.
2. Участь в зборах, мітингу, вуличному поході, демонстрації, іншому масовому заході у масці, шоломі або з використанням інших засобів чи способів маскування з метою уникнення ідентифікації особи … тягне за собою … адміністративний арешт на строк до десяти діб.
3. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади … караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.“
Стаття 1101. Екстремістська діяльність
1. Виготовлення, зберігання з метою збуту чи розповсюдження, а також збут чи розповсюдження екстремістських матеріалів, в тому числі через засоби масової інформації, мережу Інтернет, соціальні інтернет-мережі, використання чи демонстрування екстремістських матеріалів перед масовим зібранням людей, в тому числі на зборах, мітингах, вуличних походах, демонстраціях, публічні висловлювання чи заклики екстремістського характеру, а також фінансування зазначених дій або інше сприяння їх організації чи здійсненню, в тому числі шляхом надання інформаційних послуг, грошових коштів, нерухомості, навчальної, поліграфічної чи матеріально-технічної бази, телефонного, факсимільного чи інших видів зв’язку, за відсутності ознак більш тяжкого злочину, –
тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до вісімсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацію екстремістських матеріалів.
2. Ті самі дії, вчинені повторно, –
караються штрафом від однієї до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацію екстремістських матеріалів
Примітка: під екстремістськими матеріалами слід розуміти призначені для оприлюднення документи на паперових, електронних чи будь-яких інших носіях, що містять інформацію екстремістського характеру.
Стаття 1511. Наклеп
1. Наклеп, тобто умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи, –
карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
2. Наклеп у творі, що публічно демонструється, в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, а так само вчинений особою, раніше судимою за наклеп, –
карається штрафом від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року.
3. Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, –
карається виправними роботами на строк від одного до двох років або обмеженням волі на строк до двох років.
Блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, відключення енергопостачання чи іншим способом, яке порушило нормальну роботу транспорту або створювало небезпеку для життя людей, або настання інших тяжких наслідків, – карається штрафом від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до двох років.
Стаття 293. Групове порушення громадського порядку
Організація групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку або суттєвого порушення роботи транспорту, підприємства, установи чи організації, а також активна участь у таких діях – караються штрафом від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до двох років.
Стаття 376. Втручання в діяльність судових органів
1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про суддю, його близьких родичів чи членів сім’ї, розповсюдження матеріалів або інформації, що носять явно образливий характер та демонструють зухвалу зневагу до судді або правосуддя, тиск, залякування чи втручання в будь-якій іншій формі в діяльність судді, вчинені з метою помсти, перешкоджання виконанню суддею службових обов’язків чи з метою добитися винесення неправосудного рішення, або публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до двох років.
Стаття 295. Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку
Публічні заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель чи споруд, блокування доступу до житла, будівель, споруд чи іншого володіння осіб, підприємств, установ чи організацій, насильницького виселення громадян, що загрожують громадському порядку, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання з метою розповсюдження матеріалів такого змісту – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до шести років.
Comments are closed.