Питання відсутності льодової арени у Коломиї вже давно хвилює місцевих мешканців і не тільки. Щороку біля ФСК «Локомотив» силами працівників комплексу створюють каток просто неба, якість покриття якого залежить від примх погоди. Як показує щорічна практика, приїжджають покататися на ковзанах не лише коломийці, а й мешканці навколишніх сіл і сусідніх районів.
Як стало відомо журналістам, на адресу міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса прийшов лист з Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України про можливість побудови льодової арени на Прикарпатті за державні кошти. Аналізуючи ситуацію, в Івано-Франківській області немає більших за Коломию міст, які б узяли на себе відповідальність щодо утримання арени.
Отож, чи можливий варіант побудови льодової арени у Коломиї та що для цього необхідно, яка ситуація і які плани з розвитку спорту в області, розповів начальник головного управління ОДА у справах сім’ї, молоді та спорту й одночасно голова олімпійського відділення на Прикарпатті Мирослав Карабін.
– Пане Мирославе, чи справді Коломия може мати льодову арену?
– Це реальна можливість. Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України надає фінансування на побудову льодової арени на Прикарпатті. Пропозиція надійшла до голови Івано-Франківська, але оскільки місто вже має льодову арену то немає потреби будувати ще одну, адже необхідно буде вишукувати витрати на утримання споруди. Коломия славиться спортивними здобутками, і якщо міський голова, можливо спільно з головою РДА виконають умови пропозиції, тобто нададуть під будівництво земельну ділянку площею 1 гектар, то споруда після побудови та введення в експлуатацію передається у комунальну власність міста і якщо будуть домовленості і району у спільне користування і співфінансування, то льодова арена у Коломиї буде. Наразі все в процесі обговорення, яким чином це питання буде вирішене – сподіваюся вже скоро будемо мати результат. Також треба брати до уваги, що побудова льодової арени в рамках програми підготовки до Олімпіади 2020-2022 років дасть можливість підготувати спортсменів, які, можливо, вже у 2022 році зможуть взяти участь у складі збірної України в Олімпійських іграх і показати гарні результати.
– Які загальні підсумки року Івано-Франківщини?
– У своїй підгрупі в цьому році ми стали четвертими за результатами юнацьких і молодіжних ігор з олімпійських і неолімпійських видів спорту. В порівнянні з минулим роком, Івано-Франківська область значно покращила свої результати, але ми маємо потенціал бути першими і будемо робити все можливе, щоб Івано-Франківщина показувала з кожним роком все кращі і кращі результати.
– Які, на вашу думку, основні причини, що не дали змогу посісти першість, можливо, це недостатня кількість баз для тренувань?
– У кожній справі є своя стратегія розвитку, бачення проблем і прогнозування можливостей. Я обіймаю посаду начальника відділу сім’ї, молоді і спорту лише півроку, і прийшовши сюди, перш за все провів детальний аналіз реального стану спортивної галузі на Прикарпатті та спільно з колегами ми визначили пріоритетні напрямки розвитку тих чи інших видів спорту у відповідності до розміщення осередків, де вже є певні бази, тренерський склад і займаються спортсмени. Наразі доцільно розвивати те, що маємо і давати поштовх тим видам спорту, в яких прикарпатські спортсмени завойовують призові місця.
– Як загалом оцінюєте можливості прикарпатських спортсменів і як будуватимете роботу?
– На сьогодні ми вже проаналізували можливості наших спортсменів і визначили де вони можуть на всеукраїнському рівні завоювати призові місця і, відповідно, виборювати для області певні бали. Зі свого боку, зробимо все можливе для їх якісної підготовки до змагань. Ми конкретизуємо завдання і виділяємо кошти цілеспрямовано. Як приклад, хочу відзначити трампліни, побудовані у Верховині. Завдяки спільній співпраці генерального директора «Укрзалізниці» Михайла Костюка, голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка, президента Національного олімпійського комітету України, чемпіона Олімпійських ігор в Сеулі, заслуженого майстра спорту, Героя України Сергія Бубки вже діють 10- і 20-метрові трампліни зі штучним покриттям у Верховині, а також сучасно обладнане приміщення, де є тепло, душ, телебачення, інтернет, обладнані готельні номери. Тепер вже можна вимагати якихось результатів, оскільки створено відповідні умови для тренувань. Окрім того, в найближчих планах встановити там відеокамери, щоб після тренування тренер мав можливість наочно показати помилки і відповідно вже наступного разу спробувати їх виправити. Так само є задум створити у Верховині міні-інтернат, де талановиті, працьовиті, перспективні спортсмени з усієї області могли б проживати і тренуватися.
– Тепер, напевне, більше будують лікарень, ніж спортивних об’єктів, але як же тоді виховувати здорову націю, за відсутності технічної бази?
– Здорові діти, здорова нація, здорова Україна, але буде здорова Україна лише тоді, коли наші діти від самого малечку будуть рости, активно займаючись спортом. Добре, що будують лікарні, але це вже факт того, що випустили важливу ланку в житті людини – спорт. Не секрет, що люди, які займаються фізкультурою і спортом та ведуть здоровий спосіб життя рідко звертаються до лікарів. Сьогодні ставимо перед собою завдання популяризації спорту і починаємо з садочків. Вже неодноразово до дитячих закладів навідувалися відомі спортсмени, які своїм прикладом показували, що спорт – це здоров’я. Звичайно, матеріально-технічна база Прикарпаття потребує оновлення та побудов спортивних об’єктів, але вже сьогодні в рамках підготовки до Євро-2012 та Олімпіади-2022 проведено оцінку та опрацьовуються певні дані.
– Президент України стоїть на чітких позиціях щодо проведення Зимових Олімпійських ігор у Карпатах. Як оцінюєте таку можливість та чи є реальний шанс?
– У наших чудових Карпатах є всі відповідні умови для проведення Олімпіади. Прекрасний Карпатський регіон – Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська області мають не гірші можливості, ніж Австрія чи Швейцарія. Зимові види спорту – специфічні, як і будь-які інші, але якщо порівняти всі три області, то гори на Прикарпатті вищі й придатніші для проведення змагань з окремих видів спорту, зокрема слалому-гіганту. Всі мають зрозуміти, що Олімпійські ігри – це не просто спортбази, це перебудова всієї інфраструктури. Нещодавно на Прикарпатті вже побували експерти з Франції і Росії, які зробили певні оцінки щодо наших можливостей. У березні чекаємо приїзду експертів ФІСУ і починаємо готувати пропозиції щодо об’єктів нашої області та можливостей проведення Зимової Олімпіади 2022 року, адже необхідно продумати не лише використання спортивних об’єктів на період Олімпіади, а й доцільність подальшого їх використання та утримання.
Довідка: Є розпорядження Кабміну про утворення організаційного комітету з підготовки та супроводження заявки до МОК про здобуття права на проведення в 2022 році Зимових Олімпійських ігор і Параолімпійських ігор в Україні. До складу організаційного комітету включено голову Івано-Франківської облдержадміністрації Михайла Вишиванюка.
Оксана ОСТРОВСЬКА
Коломийські ВІСТИ
Comments are closed.