Політика

У Калуші розпочали ліквідацію гексахлорбензолу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора, 27 вересня, державне підприємство «Національний центр поводження з небезпечними відходами» при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища почало ліквідацію полігону небезпечних відходів у зоні надзвичайної екологічної ситуації у місті Калуш (у цій зоні зберігається 11,4 тис. тонн гексахлорбензолу).

У відкритті робіт взяли участь віце-прем’єр-міністр України Володимир Сівкович, заступник міністра охорони навколишнього природного середовища України Артем Володін, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк та мер Калуша Ігор Насалик.

«Вивезення з Калуша гексахлорбензолу та його утилізація – це, по-перше, зняття ризику екологічної катастрофи у регіоні і, по-друге, виконання Україною міжнародних зобов’язань, зокрема, Стокгольмської конвенції. Загалом, ліквідація сховищ небезпечних відходів, пестицидів і токсичних речовин на території України є одним із стратегічних завдань Мінприроди на 2010-2011 роки», – заявив заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Артем Володін.

До кінця 2010 року планується зібрати та перезатарити 80% накопичених відходів на полігоні – 8,5 тис. тонн. Відходи ГХБ будуть утилізовані на спеціалізованому підприємстві у Великобританії компанією Tradebe. На реалізацію проекту виділено 298 млн гривень з Резервного фонду Державного бюджету України.

Комплекс робіт зі збирання, перезатарювання та вивезення відходів гексахлорбензолу проводитиметься відповідно до тимчасового технологічного регламенту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, погодженого Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

ЗІК

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.