Політика

Третя «Х-Гуцулія»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

У Франківськ з’їхалось більше сімдесяти спортсменів з різних регіонів України. Фестиваль проходив на Вовчинецьких горах та на площі біля міського озера.

Вперше в рамках «Х-Гуцулії» було проведено другий етап Кубка України з маунтинбайку. Саме ці змагання проходили у Вовчинцях. В них взяли участь 30 екстремалів. Після ознайомлення з трасою у п’ятницю боротьба на схилах гір розгорнулась другого дня, у суботу.

Більшість призових місць у маутинбайку залишились за спортсменами з Чернівців. До речі, саме у цьому місті відбудеться п’ятий і фінальний етап Кубка України. Серед чоловіків перше місце зайняв Дми­тро Ричковський (Чернівці), друге місце залишилось за франківцем Віктором Дівничем, третє — у Олександра Василькова (Чернівці). Серед юніорів усі призові місця вибороли чернівчани —Станіслав Шевляков, Ростислав Верстюк та Михайло Атаманюк. Перше та друге місце серед юнаків здобули теж чернівчани Артур Лахманюк та Станіслав Бойчук, третє — спортсмен з Хмельницького Костянтин Зеленко. Єдиною жінкою, що брала участь
у етапі Кубка України з маутинбайку, була Настя Степанова з Одеси, тому вона й зайняла перше місце.

У суботу пристрасті вирували не тільки на горських трасах Вовчинців. Біля міського озера відбувалися змагання з інших екстремальних видів спорту. Незважаючи на дощ, що час від часу проходив у місті, подивитись на це видовище зібралось досить багато глядачів. Крім власне змагань майже безперервно проходили показові виступи спортсменів. Це було справ­жнє шоу, адже екстремали без тиску відповідальності за результат могли просто «відірватись» і показувати свою майстерність. Серед скейтбордистів призові місця зайняли Станіслав Гайдук, Микола Па­влюк та Андрій Черкасюк.

У турнірі з вуличного хокею перемогла франківська команда «No name». Серед ВМХ’ерів перемогу здобули Андрій Папліківський та Анастасія Лобойко.

Ще однією, вже традиційною, родзинкою фестивалю був лейкджампінг — стрибки з велосипедом у міське озеро, які відбулись у неділю. Переможець цих змагань отримував спеціальний приз – п’ять тисяч гривень. Це був приз від Роберта Флетчера, генерального директора компанії GST (Глобальна Система Тренінгів), яка виступила генеральним спонсором фестивалю. До речі, технічним партнером фестивалю став гіпермаркет «Бізон».

У лейкджампінгу взяли участь сім відчайдухів. У їх рятуванні з водного полону організаторам фестивалю допомогли місцеві МНСники. Того ж дня вони провели представлення своєї найновішої спецтехніки та демонстрацію її можливостей. Грошовий приз виграв Андрій Папліківський, проте насправді перемогла дружба, адже переможець вирішив розділити свій виграш між іншими учасниками цих екстремальних водних процедур.