Політика

Торба чи прийом у лікаря?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

 

Потреба

Аргументи у лікарів є завжди. Вони ж турбуються про наше здоров’я. А свідомість наших людей дуже низька. Жінок дуже важко примусити ходити до гінекологів, треба вигадати їм обов’язкові правила, порушувати які б ніхто не мав права. Тож, людям, наприклад, не закриють лікарняний листок. Проте, мало хто знає, що це незаконно, і лікарі не мають права класти нас перед  ультиматумом. Все, на що вони мають право, це проінформувати нас про те, що огляд лікаря потрібен, а вирішувати кожен мусить сам. У нас же все навпаки, хтось інформує, а хтось ні, однак всі твердять одне: без огляду не буде лікарняного.

Колись у добрі радянські часи були медогляди і профогляди. Але це була режимна влада, все було обов’язкове і ніхто не обговорював. Держава наче стала незалежною, але нічого не змінилося.

Чи то лікарі лишилися ті самі, чи то нове покоління лікарів перебирає це від своїх наставників — невідомо. Точно знаємо одне: вони кажуть, що намагаються збільшити виявлення захворювань.

Головний лікар міста Тарас Масляк стверджує, що питання доцільності та недоцільності треба вивчати. Адже, навіть попри оцю добровільно-примусову процедуру відбувається значне виявлення онкозахворювань, СНІДу, туберкульозу, інших захворювань. «Ситуація у нашому місті по лікуванню та виявленню жіночих захворювань не є найгіршою в Україні. Ми чи не на найвищому рівні по виявленню захворювань», — каже він. Однак, він погоджується з тим, що вони, навіть попри це, все одно не мають права вимагати, а тільки інформувати.

 

Гінекологія
та флюорографія

Найсмішніше з усього це те, що до дільничних лікарів ми звертаємося по різних проблемах, хтось з поламаним пальцем, а хтось із запаленням легень. І, звичайно, в останньому випадку ми можемо зрозуміти, для чого тут флюорограф, однак в першому — аж ніяк. З флюорографією насправді є теж чимало непорозумінь. Лікарі хочуть, аби ми проходили її раз на рік. Однак законодавство передбачає обов’язкове проходження раз на два роки. Мало хто знає й про те, що частіше не можна, якщо ви не зверталися впродовж цього часу до лікаря з простудними захворюваннями, грипом, бронхітом тощо.

Проблема гінекології полягає в різних причинах. По-перше, є безліч жінок, які цієї процедури просто бояться. Саме через це вони будуть ходити на якусь там комп’ютерну діагностику, відмовлятимуться від лікарняних листків взагалі, або ще щось. По-друге, якщо у вас, наприклад, зламана нога, то цю процедуру не так легко пройти, але ж про це мало хто взагалі говорить.

 

Вигода

Насправді нічого смішного тут нема. Лікарям та завідуючим дуже вигідно відправляти нас на огляд гінеколога та флюорографію. Деякі взагалі вигадують і випробовування для чоловіків — пройти урологів. Все це не те, що перегин палиці, яка називається турботою про здоров’я, а ще й до того зловживання службовим становищем. Але ж ми — хворі українці, яким так затуркали голову всілякими там процедурами та постулатами, навіть не здогадуємося про це.

Ми добре знаємо, як вирішити такі проблеми, беремо торбу, в яку пхаємо пачку цукерок та пляшку шампанського, і наш дільничний лікар швидко забуває про турботу про наше здоров’я — підписує лікарняний листок.

«Те, що жінки приносять якусь винагороду, то це погано. Якщо ми вимагаємо, то вже повинні дотриматися того, щоб людина пройшла лікаря. Я не дозволю, щоб лікар вимагав від пацієнта подяку. Коли лікар створює спеціальні умови, щоб їй принесли «фляшку» чи пару рублів, це неприпустимо. Я буду боротися з корупцією в охороні здоров’я. І не дозволю таких дій», — каже Тарас Масляк.

P.S. Зрозумійте нас правильно: ми в жодному випадку не закликаємо вас не ходити на огляд до лікарів. Ми лише підкреслюємо те, що хабарі носити недоцільно.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.