Політика

Тернопільська газета образила арабів із неграми та спровокувала міжнародний скандал

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Довкола публікації в Новій Тернопільській газеті, де на першій шпальті надрукували образливий для африканців і арабів матеріал, розгорається міжнародний скандал. Так, у газеті вийшла стаття із заголовком «Біля Орнави лилася «чорна» кров» і підзаголовком «Араби з неграми билися за наших курвів» (Орнава — місцевий торговий центр), проілюстрована колажем, де дві мавпи обіймають напівроздягнену блондинку, а на задньому плані — група африканських студентів, що сидять у кафе.

У статті йдеться про бійку між студентами з африканських та арабських країн через місцеву жительку. Тон і лексика публікації, некоректні як щодо темношкірих, так і щодо українок, шокували не тільки тернополян. Про статтю вже дізналися за кордоном, і тепер Україну звинувачують в расизмі і ксенофобії.


Так, французький сайт The Observer процитував публікацію «Нової тернопільської газети» та хоче отримати коментар її керівництва. Також про скандальну статтю повідомляють CNN і France24. Крім того, французький сайт The Observer взяв коментар у конголезця Бекса Лава, який четвертий рік навчається у тернопільському університеті ім. Пулюя. За словами африканця, в колажі на задньому плані зображено його земляків-однокурсників, які не мають стосунку до інциденту і без поняття, як їхнє фото, зроблене задовго до конфлікту, могло потрапити в газету. Він скаржиться, що українські студенти тепер сміються над його друзями і зізнається, що над темношкірими знущаються в Україні.

Автор статті у Новій тернопільській газеті не зазначений. Крім колажу і заголовка, вся публікація витримана в расистському стилі. Студентів з Африки називають «чорним нашестям», яке несе «загострення криміногенної ситуації, сплеск проституції і невідомі хвороби».


У той же час редактор газети, яка входить до трійки найпопулярніших у Тернополі, Микола Мартинчук, заявив, що не вважає цю статтю образливою і не бачить у ній порушення журналістських стандартів та етики: «Ми не говорили, що африканці та араби — люди нижчої раси. Але якщо вони тут вчаться, то повинні поважати наші закони і традиції, а вони часто порушують їх». При цьому стиль статті главред вважає нормальним, а непристойне слово «курва» — нормативним: «Його навіть Іван Франко вживав».