Політика

Табачник хоче знівелювати ЗНО?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник планує за два місяці до проведення ЗНО внести зміни до системи оцінювання успішності випускників шкіл. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник головного управління освіти і науки Львівської ОДА Павло Хобзей. Він сказав, що вчора відбулася нарада начальників головних управлінь освіти і науки облдержадміністрацій України та міністра освіти і науки АР Крим з першим заступником міністра освіти і науки України Борисом Жебровським.

На зустрічі йшлося про те, що Міністерство має намір доручити “керівникам загальноосвітніх навчальних закладів забезпечити розрахунок середнього бала атестата випускників за 12-бальною та 200-бальною шкалою“. Зі слів Хобзея, у Міністерстві розробили шкалу, за якою можна перевести середній бал атестата у 200-бальну шкалу. Хобзей зауважив, що йдеться про намір міністра освіти і науки Дмитра Табачника реформувати вступ до ВНЗ у таке співвідношення, яке б в сумі дало 600 балів: 200 балів – атестат, 200 балів – тестування, 200 балів – фаховий іспит.

Це засадничі речі! Не можна вводити таку зміну за два місяці до тестування. Наприклад, у Польщі такі речі запроваджують за два роки до випуску, щоб і випускники і їхні батьки були готові до змін“, – обурився Павло Хобзей.

Чиновник зазначає, що запровадження 200-бальної системи означатиме нерівність в оцінюванні: “Якщо в 12-більній системі програєш 2 бали, у 200-бальній вони можуть вилитись у 40 балів, які тестами важко наздогнати“. Таким чином, каже П.Хобзей, погіршиться ситуація учнів сильних, вимогливих шкіл: якщо він має оцінку 10 за якийсь предмет, то вона означає знано більше, аніж оцінка 10 учня сільської школи, де рівень знань такого учня може бути набагато нижчий.

Павло Хобзей зауважив, що про введення фахового іспиту в своїх останніх інтерв’ю Табачник зазначає як про перспективу наступної вступної кампанії. Чиновник також зауважив, що згадані зміни ще не оформлені в наказ, тому управління освіти і науки Львівської ОДА сьогодні напише звернення до Міністерства не вводити таких змін напередодні цьогорічної вступної кампанії. Хобзей зауважив, що його позицію підтримала низка інших областей.

Я виступив проти таких змін на вчорашній нараді. Коли ж Борис Жебровський підписав цей лист, як погоджений засіданням, я сказав, що у цьому фарсі участі не братиму і покинув зал… Мені видається, це кроки, спрямовані на те, аби знівелювати ЗНО і досягнення екс-міністра Вакарчука. Скасувати ЗНО неможливо, але знівелювати ці досягнення можна… Гадаю, громадськість має показати свою позицію щодо цього питання. Особливо студенти перших-других курсів, які вступили до ВНЗ виключно за рахунок своїх знань, першими мали б вийти на захист такої системи оцінювання“, – зауважив Павло Хобзей.

Окрім того, П.Хобзей запевнив, що вважає свій вчинок правильним і запевнив, що у разі, якщо будуть такі “принципові відмінності” між його поглядами на українську освіту та поглядами міністерства, він готовий залишити крісло начальника управління і піти працювати в експертне середовище.

ZAXID.net

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.