Політика

Табачник домовився про спільний урок пам’яті в українських та російських школах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міністерства освіти й науки України і Росії планують провести єдиний урок пам’яті, присвячений 65-річчю перемоги у Великій Вітчизняній війні, пише “Коммерсантъ-Україна”. В Україні урок пам’яті відбудеться вперше з 2007 року, оскільки колишнє попереднє Міносвіти не ініціювало подібних заходів.

Про проведення єдиного уроку пам’яті міністри освіти України і РФ Дмитро Табачник і Андрій Фурсенко домовилися під час засідання гуманітарного підкомітету українсько-російської міждержавної комісії, що проходило 7-8 квітня в Москві. Урок планується провести в квітні-травні у всіх школах України і Росії.

На думку членів Конгресу українських націоналістів, єдиний урок для українських і російських школярів може стати причиною неправильного сприйняття ними історичних фактів.

Адміністраціям учбових закладів РФ слід забезпечити краєзнавчу і пошукову роботу школярів, шефство над учасниками Великої Вітчизняної війни, а також проведення урочистих і військово-спортивних заходів. “Слід акцентувати увагу на героїчних сторінках спільної історії країн СНД, бойових подвигах земляків, на миролюбній зовнішній політиці держав-учасниць СНД“, — йдеться в рекомендаціях, опублікованих на сайті міносвіти РФ.

При цьому в міністерстві освіти Росії не уточнили, чи учням розповідатимуть про діяльність ОУН-УПА. “Зміст уроків визначатиметься загальноосвітньою установою відповідно до методичних рекомендацій і віку школярів“, — заявили в прес-службі міносвіти РФ.

Теми занять не вказані і в рекомендаціях Міністерства освіти і науки України. “Уроки для учнів початкової і основної школи слід проводити на основі подій з історії рідного краю. Важливо розкрити історичне значення перемоги над загарбниками, показати причини героїзму і самовідданості визволителів України“, — йдеться в рекомендаціях Міносвіти України.

Як повідомив заступник міністра освіти і науки України Тарас Фініков, відомство рекомендує школам провести урок пам’яті вперше за останні три роки. “Проведення уроків пам’яті, присвячених перемозі у Великій Вітчизняній війні, не віталося колишнім міністром освіти (Іваном Вакарчуком), тому наказів про їх проведення не видавалося“, — відзначив пан Фініков.

Втім, за словами екс-міністра освіти Станіслава Ніколаєнка, такі уроки проводилися за рішенням адміністрацій шкіл. “Не важливо, хто керував міністерством, уроки пам’яті проводилися в більшості регіонів України, — сказав пан Ніколаєнко. — Не потрібний дозвіл міністра, щоб ушанувати пам’ять героїв Великої Вітчизняної війни, привести до ладу Могилу Невідомого Солдата або старий пам’ятник“.

Представники українських націоналістів не схвалюють єдину інтерпретацію історичних подій в Україні і Росії. “Недоцільно вводити єдині уроки пам’яті для українських і російських школярів, тому що у кожної держави своя історія і своє бачення минулих подій, — заявив голова Конгресу українських націоналістів Олексій Івченко. — Такі уроки можуть привести до того, що наші діти стануть сприймати історичні факти з погляду ідеології чужої держави“.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.