При цьому вони не замислюються над наслідками – як для забезпечення електроенергією цілих населених пунктів, так і для свого власного здоров’я та життя. Останній випадок виділяється серед інших, більше скидаючись на терористичний акт, у результаті якого без світла могла залишитися значна частина Івано-Франківської області.
У лютому при обході та огляді повітряної лінії напругою 110 кіловольт Богородчани-Перегінськ працівники ПАТ «Прикарпаттяобленерго» виявили крадіжку з окремих опор відтяжок. «У результаті зняття відтяжок із залізобетонних опор такого типу послаблюється механічна міцність опори, – пояснює начальник служби ліній електропередавання ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Володимир Заровецький. – При несприятливих погодних умовах – коли є пориви вітру, мокрий сніг чи з’являється ожеледь на проводах – це може призвести до падіння опори. А от пошкодження такої високовольтної лінії несе за собою загрозу людських жертв, довготривалого припинення електропостачання споживачів району і навіть області, не кажучи вже про значні матеріальні збитки».
За попередніми підрахунками енергетиків, відновлювальні роботи на ПЛ-110 кВ Богородчани-Перегінськ коштуватимуть компанії близько 10 тисяч гривень.
ПАТ «Прикарпаттяобленерго» звернулося до правоохоронних органів з проханням виявити викрадачів майна та притягти до відповідальності. «Сподіваємося, що наші правоохоронці не залишаться осторонь цієї проблеми, – ділиться директор з питань захисту економічних інтересів ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Мирослав Ружило. – Адже викрадення обладнання електричних мереж може мати вкрай небезпечні наслідки. Більшість об’єктів енергетики перебувають під напругою, а тому є джерелом підвищеної небезпеки. Дана обставина не береться до уваги крадіями металів, за що вони нерідко сплачують своїм життям. Крім того, викрадення елементів електромереж часто призводить до припинення електропостачання. Незручності при цьому відчувають не лише громадяни. Зростають ризики екологічного лиха, зупинок підприємств, раптових відключень лікарень, що в кінцевому рахунку може створювати реальні загрози громадській безпеці. Надіємося, що правоохоронні органи зможуть класифікувати такий злочин і дати таким діям правильну оцінку».
Довідка:
За викрадення елементів електричних мереж згідно Ст. 188 Кримінального Кодексу України передбачена кримінальна відповідальність:
Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв’язку та їх обладнання – карається штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, чи у великих розмірах – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Ті самі дії, вчинені організованою групою або такі, що спричинили особливо тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна.
Comments are closed.