Політика

ШкIдництво чи відмивання «стихійних» коштів?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На лівому березі річки Бистриця Надвірнянська в Івано-Франківську люди займаються купанням вже давно. Русло річки «пішло» попри ліву сторону і біля берега з’явився природний басейн. Відтак саме в цьому, доречно зауважити, природному місці іванофранківці купаються як влітку, так і взимку (маємо на увазі моржів) впродовж років.

Місцеві моржі занепокоїлися тим, що єдине місце для купання засиплють каменем під приводом того, що русло річки треба пустити посередині, а не по лівому боці, як це було досі. Тому вони написали кілька звернень до представників влади з проханням якось зарадити їхній проблемі. Начальник обласної екологічної інспекції Ігор Яківчук зауважив, що вони виїжджали на місце з працівниками комунального підприємства і було прийнято рішення, людям, які займаються купанням, влаштувати інше місце для купання.

«Питання між виконавцями і заявниками узгоджені. Я думаю, що все буде нормально вже найближчим часом. Це навіть краще, що громада звернулася. Під час повені було порушено багато чого, а так все буде гарно облагороджено. Що буде влаштований пляж для купання. І під час віднов­лення дамби буде враховано всі інтереси громади, яка писала цього листа», — наголошує він.

Щоправда, моржі не вважають, що проблема вичерпана. Хоча розуміють, що врешті мусять змиритися. «Ну що ми будемо з ними, битися?», — питає Валерій Тертишніков. Зрештою у них свій погляд на проведення цих робіт. До прикладу, Михайло Зарігняк наголошує, що влада всього лиш побачила можливість «відмити» кошти, тому вирішила загнати купу тракторів і пустити річку посередині. «На це виділено багато грошей, а це просто відмивка грошей. Але ніхто нічого не доведе, бо все законно», — зауважує він. І додає, що все це до першої повені, насправді, ця робота не має жодного сенсу, бо навесні річка все одно потече собі по?своєму.

Моржі твердо переконані в тому, що владі головне використати кошти, а не зробити корисну справу. Вони стверджують, що в місцях, де взагалі не треба нічого робити, бо дамба стоїть і ще 100 років буде стояти, починають робити шкоду і даремно витрачати людські гроші, а там, де дійсно треба щось робити, ніхто нічого не робить. «Ми говорили з робочими, вони кажуть, що заробляють тут за день більше, ніж в Києві за тиждень. Бо тут кубатура велика», — розповідає пан Валерій.

Ще моржі розповідають, що кошти виділені з Києва і їх треба освоїти до 24 грудня. Однак, на жаль, ніхто не ставить під питання доцільність цього освоєння саме на цьому місці. Адже моржі стрибають у воду з цього берега вже п’ять років, за цей час вже й майданчик собі влаштували. «Це шкідництво. Якщо виділені кошти, то дії мають бути корисні, а не шкідливі», — скаржаться моржі.
Та й додають, що попереду літо. А на річці Бистриця Надвірнянська це місце впродовж довгого часу залишалося відпочинковою зоною. Якщо ж його тепер засунуть камінням, а річка навесні все одно потече зліва, то чи зможуть там купатися діти?

Щоб бодай якось збагнути, що ж робиться на річці і для чого, ми вирішили поспілкуватися з представниками житлово?комунального господарства. Та, як з’ясувалося, зробити це не так вже й просто. Головний інженер УЖКГ Микола Ковальчук, який компетентний в цьому питанні, відповів доволі коротко: «Русло річки тільки відводиться, аби можна було робити укріплення берегів. Тому що, якщо річка йде прямо під берегом, то туди не доберешся. По-друге, з такими речами вам треба звертатися до начальника управління і він вам все розкаже».

На жаль, всі телефонні дзвінки у приймальню начальника УЖКГ Петра Косюка, як, зрештою, і на мобільний, залишилися безрезультатні. Відтак ми вирішили поспілкуватися з його заступником Василем Біликом. Той зауважив, що нам треба дзвонити Миколі Ковальчуку, який, як ми вже писали, відправив нас до керівництва. Ми не полінувалися і знову зателефонували головному інженеру.

«Ви мені розказуєте про свої труднощі? Я тут ні при чому, я вам сказав, що ми не міняємо русло, а відводимо річку від берега, щоб могли машини під’їхати і вивантажити камінь, щоб укріплювати дамбу. Будь ласка, дзвоніть начальнику управління і звертайтесь до нього. Я людина маленька, у нас всі інтерв’ю дає начальник або перший заступник», — відповів той.

А що ж робити, якщо начальник або на нараді, або на виконкомі, або ще чимось зайнятий? А заступник каже, що не може дати відповідь, бо про це має говорити М.?Ковальчук, хоча сам Ковальчук стверджує, що він давати коментарі не буде. Та й нема чого йому розказувати про свої проблеми. Не розкажемо йому — розкажемо читачам. А висновки хай робить кожен сам.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.