Політика

Що робити у разі обмороження? Рекомендації МНС

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

МНС України у зв’язку з різким похолоданням і прогнозами синоптиків щодо складних погодних умов на найближчі дні, звертається до громадян із закликом вжити всіх необхідних заходів, щоб уберегти себе і своїх близьких від переохолодження і обмороження.

Як повідомляє прес-служба МНС України, зокрема, рятувальники рекомендують менше часу проводити на морозі і без потреби не виходити на вулицю. Необхідно також ретельно підбирати одяг: не одягати тісний одяг і взуття, оскільки це сприяє зменшенню кровообігу і швидкому замерзанню.

При виявленні ознак обмороження у МНС рекомендують вжити таких заходів. У разі обмороження першого ступеня, для якого характерне почервоніння кінцівок, необхідно помістити людину в тепле приміщення. Можна провести масаж кінцівок. Не треба зігрівати кінцівки за допомогою високої температури (на батареї опалювання, гарячою або теплою водою тощо) — перепади температури погіршують стан і наслідки при обмороженні.

У разі обмороження другого-четвертого ступенів (блідість, втрата чутливості кінцівок) необхідно відігрівати потерпілого за допомогою теплого повітря (застосовувати фен та інші нагрівальні прилади) або воду, починаючи з температури 20 градусів і поступово підвищуючи до 33-34 градусів.

Якщо відігрівання неможливе або помітні пошкодження шкіри, а також у разі транспортування у медичні заклади, на обморожені місця необхідно накласти термоізоляційну (ватяно-марлеву, шерстяну) пов’язку. Не треба відігрівати потерпілого з обмороженнями гарячою і теплою водою, оскільки швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин і ускладнити процес лікування.

Джерело: УНІАН.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.