Політика

Ще раз про небезпеку тонкого льоду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Трагічні випадки на тонкому льоді трапляються щороку, а їх причиною є нехтування елементарними правилами безпеки. Не тільки діти, а й дорослі стають на крихкий лід, вважаючи, що нещастя може трапитися з ким завгодно, лише не з ними.

Щоб зберегти своє здоров’я чи навіть урятувати життя, слід пам’ятати наступне: ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см, масова пішохідна переправа може бути організована лише при товщині льоду понад 15 см, для влаштування катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см, якщо лід переходить група людей, то відстань між ними повинна бути не менше 5 м. Щоб виміряти товщину льоду, потрібно пробити лунки по різні боки переправи (рекомендується відстань між ними п’ять метрів) і проміряти їх. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Відомо, що лід міцнішає тільки після того, як встановлюються безперервні морозні дні. Але навіть при короткочасній відлизі він втрачає цю якість. І тоді існує реальна небезпека провалитися під лід. У випадку, якщо ви все ж провалились, то не піддавайтесь паніці, тримайтесь на плаву, уникаючи занурення з головою, намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли, де міць льоду вже відома.

Якщо у вас на очах під лід провалилась людина, то крикніть, що ви йдете на допомогу, наближайтесь до ополонки повзком, широко розкинувши руки, підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру, не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід. Витягши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайтесь назад. Потім його треба укрити від вітру і якнайшвидше доставити в тепле місце, розтерти, переодягти в сухий одяг і напоїти чаєм.

Якщо під лід потрапила дитина, накажіть їй розпластати руки на льоду та працювати ногами для того, щоб утриматися на поверхні. Все вирішує час: льодяна вода дуже швидко викликає переохолодження організму.

Пам’ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно! Лід може підвести нас, як восени, так і взимку та навесні. Ваше життя у ваших руках!

Методист навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД області Р. Дмитришин

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.