Політика

СБУ: Терористів на сході фінансують через російський банк

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження стосовно російського банку за фактом фінансуванням тероризму, повідомляють у прес-службі відомства.

СБУ встановила, що фінансування терористичних груп на сході України відбувається з використанням активів російської банківської установи. Як зазначають у повідомленні, кримінальне провадження розпочали стосовно службових осіб одного з російських банків, які організували та здійснюють забезпечення коштами терористів, що під гаслами проросійського сепаратизму діють у східних областях України.

“У березні-квітні 2014 року службові особи центрального офісу банку в Києві фінансували організаторів терористичних груп, члени яких здійснювали насильство над громадянами, погроми, підпали, знищення майна, захоплення державних споруд, вчиняли опір представникам державної влади та правоохоронних органів із застосуванням зброї, а також дії, спрямовані на підготовку до вчинення терористичних актів,” – йдеться у повідомленні.

Зокрема, 6 квітня активісти таких груп захопили адмінбудівлю УСБУ в Луганській області, де заволоділи зброєю та боєприпасами для використання у подальшому у терористичній діяльності.

“Для фінансування терористичних груп службові особи цієї банківської установи організували у березні-квітні переведення 45 мільйонів гривень з безготівкової форми у готівку, – зазначають в СБУ. – Встановлено, що банківська структура щоденно перераховує від 200 до 500 доларів США на платіжні картки, видані учасникам цих терористичних груп, чим фактично здійснює їх фінансову підтримку та надає сприяння у підготовці вчинення терористичних актів на території України.”

Слідчі Служби безпеки України відкрили за цими фактами кримінальне провадження за частиною 3 статті 258-5 (фінансування тероризму). 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.