Політика

«САБОТАЖ»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Уся процедура доволі проста. Якщо її не ускладнювати, іншими словами — саботувати. Адже вимоги до інвентаризації дуже прості: працює комісія, яка зазначає, що є, а чого нема. На виконання розпорядження Івано-Франківського міського голови від 18 серпня 2008 року інвентаризаційною комісією, у складі якої, до речі, працювали і представники ТКЕ, було складено такий Акт інвентаризації майна, яке повертається у власність ВАТ «Прикарпаттяобле­нерго». Вже 22 сер­пня цей Акт було направлено для підписання у ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Проте, звідти аж через місяць (яка «оперативність»!) повернувся зовсім інший документ, який не відповідає змісту Акту, що був складений за результатами роботи робочої групи. І це лише один приклад, який свідчить, що керівництво комунального підприємства шукає будь-які відмовки та дріб’язки, на підставі яких можна уникнути підписання документів і узаконити свою присутність на котельні.

ВАТ «Прикарпаттяобленерго» такі дії ДМП «Івано-Франківськтеплокомун­енерго» вважає неприпустимими. На думку енергетиків, така позиція ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» фактично свідчить про небажання теплопостачальної організації виконувати рішення органів місцевого самоврядування та дотримуватися досягнутих домовленостей щодо вчасного початку опалювального сезону 2008?2009 років та забезпечення третини м. Івано-Франківськ теплом та гарячою водою. А, можливо, це просто спланована акція, покликана підставити законного власника котельні — ВАТ «Прикарпаттяобленерго». Спершу заблокували діяльність енергетиків, не давши їм отримати ліцензію на відповідний вид діяльності, щоб господарювати самостійно, а тепер, не підписуючи договір оренди, прагнуть скинути на них вину за холодні оселі.

Отож для того, щоб остаточно закріпити процес передачі в оренду, обом сторонам потрібно підписати договір оренди. За словами Арсена Блащука, директора «Теплокомуненерго», «для того, щоб підписати угоду, вони («Прикарпаттяобленерго») повинні надіслати цю угоду офіційно на «Теплокомуненерго», підписану зі свого боку. І запропонувати підприємству, як двом юридичним об’єктам укласти таку угоду про оренду. А цього не зроблено».

Енергетики ж мають підтвердження, що такий договір до тепловиків вони відіслали ще 10 вересня, проте ніякої реакції з їхнього боку не діждалися. Таку гру тепловиків у мовчанку вони назвали саботажем. Як запевнив Арсен Блащук, енергетики відіслали їм повідомлення, що 30 вересня не пустять тепловиків на територію котельні. Як виявилось, це були не пусті попередження. З цього дня на територію підприємства дозволено вхід лише тих працівників котельні, які відповідають за технологічний процес. «Теплокомуненерго» назвало такі дії «грою в одні ворота та звичайним рейдерством». А от тут ми не погодимося з визначенням. Що це за таке «рейдерство», коли рейдером виступає сам одноосібний власник об’єкта? І стоїть питання законності експлуатації котельні. Друзі, читайте Вікіпедію!

Чому все ж таки не підписується договір оренди — питання третє, але ключове й найбільш заплутане. Тепловики мають ще надію на повернення котельні у власність міста, стверджуючи, що «комунальне майно не підлягає відчуженню і приватизації». «Прикарпаттяобленерго» висуває аргументацією те, що котельня завжди належала їхній структурі, яка веде свій початок ще з Станіславської електростанції, проте в 90?х роках через фінансові труднощі котельню було передано у власність міста. 30 вересня 2008 року відбулося засідання Вищого Господарського Суду України. На ньому розглядалася касаційна скарга ДМП «Івано-Франківськтеплокомун­енерго» про визнання недійсними попередніх рішень Суду щодо власності котельні на вулиці Індустріальній в Івано-Франківську. Суд відмовив підприємству у задоволенні скарги. Таким чином було ще раз підтверджено, що ВАТ «Прикарпаттяобленерго» є єдиним законним власником котельні. Судова тяганина закінчилась, а справа так і не вирішилась.

В «Прикарпаттяобленерго» запевняють, що вони прагнуть підписати вищезгаданий договір і максимально сприяти тепловикам в підготовці до опалювального сезону. Залишається дочекатися і такого ж бажання з боку тепловиків.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.