Політика

Прикарпатських убивць спіймали на Київщині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Два резонансні вбивства, скоєні одними й тими ж злочинцями, оперативно розкрили прикарпатські правоохоронці. «У нашій області таких резонансних злочинів не було вже декілька років, — каже підполковник міліції Ігор Баб’юк, начальник управління карного розшуку УМВС в Івано-Франківській області. — Перед нами постало дуже непросте завдання — терміново розкрити ці злочини, адже на кону були людські життя».

На початку грудня на Прикарпатті були скоєні два вбивства. Злочинцями виявилися вихідці з Івано-Франківщини, які жили в Київській області. Уночі 8 грудня в одному з сіл Снятинського району вони скоїли розбійний напад на помешкання 80-річного дідуся. Від сильних побоїв він помер. А за два дні в селі Микуличин за аналогічних обставин у своєму помешканні загинула 66-річна жінка.

Прибувши на місце скоєння другого злочину, оперативники зрозуміли, що робили це ті самі люди. Схожими були спосіб вчинення злочину, потерпілі, розташування будинків, залишені сліди. В обох випадках вбивці зв’язували жертв, жорстоко били їх, в оселях залишали гармидер.

Кілька днів оперативники обласного карного розшуку та двох райвідділів міліції працювали без перепочинку. За один день, 14 грудня, у Київській області були затримані усі п’ять виконавців злочину. Найстаршому з них незабаром виповниться 50 років, іншим — від 21 до 27.

«Як не прикро, суми викрадених грошей не вартують навіть синця. — каже Ігор Баб’юк. — Злочинцям цих грошей ледь вистачило, аби поїхати до Києва».

«Їхні батьки та дружини були переконані, що родичі перебувають на сезонних роботах, — розповів начальник відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я людей, майор міліції Олександр Бойчук. — Злочинці таким чином відводили від себе тінь підозри».

Зараз вони перебувають під вартою в івано-франківському слідчому ізоляторі. Порушена кримінальна справа за статтями 115, частина 2 та 187, частина 4 Кримінального кодексу. Статті передбачають від 7 до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Вже з’ясовано причетність цих людей до вбивства жінки похилого віку зі Снятинського району, скоєного торік. Злочин цього виду був єдиним нерозкритим у 2008 році. Як каже Ігор Баб’юк, вже зараз є підстави припускати, що на рахунку цієї групи більше десятка тяжких злочинів в інших регіонах України.