Політика

Про добре голосно не говоримо

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Начальник служби у справах дітей ОДА Іван Ковалик доповідав по першому питанню не досить конкретно, тому голова ОДА М.?Палійчук зробив йому зауваження. «Все, що добре зроблено, то люди отримують за це заробітну плату і ми про це голосно не говоримо», — сказав він. І зауважив, що всі заступники голів РДА, які відповідають за ці питання і не виконали найбільшу кількість доручень, отримають за це догани.

По другому питанню доповідали перший заступник начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Павло Аврамченко та т. в. о. начальника управління житлово?комунального господарства ОДА Роман Семків. Попри те, що опалювальний сезон загалом пройшов успішно, колегія зазначила, що є ряд недоліків у наданні якісних послуг споживачам. Зокрема, є величезна проблема з оплатою за газ, бо, маючи борги, дуже складно буде перейти до наступного опалювального сезону.

М.?Палійчук звернув увагу на те, що розмір заробітної плати по районах та містах підприємств паливно-енергетичного комплексу є досить різним. Наприклад, керівники підприємств мають зарплату від 2 до 10 тис. грн. Як виявилося, розмір заробітної плати встановлюють самі підприємства та місцеві органи влади, тому тут, певне, складається картина: хто наскільки наглий — таку й зарплату собі встановлює. Інша справа з різницею їхньої зарплати, яка деколи в п’ять разів більше одного керівника від іншого — голова ОДА зауважив, що треба це якимось чином врегульовувати.

Слухання перших двох питань було досить млявим, навіть попри те, що Микола Палійчук намагався їх пожвавити, роблячи зауваження доповідачам, що треба говорити конкретніше, готуватись до колегії і т.?д. Все б так і закінчилося нудно, якби не третє питання.

Однак, начальник управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк, яка доповідала по третьому питанню, привернула до себе увагу вже з першого свого речення. І якщо хтось з членів колегії та присутніх ненароком, зовсім не через своє бажання, а через занудність самої процедури дещо придрімав, то всі одразу ж прокинулись.

«На останній колегії Міністерства освіти і науки, яку проводив Іван Олександрович Вакарчук, було сказано так: освіта і наука це є провідна галузь економіки. Тому питання, яке ми сьогодні слухаємо, напряму пов’язане з результатами тих питань, які щойно прозвучали», — сказала вона. З.Болюк зауважила, що батьки ініціюють проведення випускних вечорів, а потім вчителів називають хабарниками за те, що на це збираються гроші.

Також вона звернула увагу на незалежне оцінювання, безкоштовне харчування, сирітство, дошкільне навчання тощо.