За словами Валентини, її “син – бабій і дуже любить гроші, але бити жінку не зміг би, та й коштів на придбання машини такого класу у нього не було – газозварник за спеціальністю жив у квартирі цивільної дружини, більшу частину часу грав у футбол, а коли щастило, підробляв сторожем у рідному Дніпродзержинську”.
Заступник генпрокурора Роман Андрєєв зазначає, що Зінченко і заарештований ще в грудні Роман Залюбовський – ті самі покупці “Порше”, які в ніч нападу тестували авто на Бориспільській трасі, де їх, за свідченням Романа, зачепила Чорновол.
Мати Зінченка підтвердила, що син їздив в Київ по справах, але запевняє: грошей на покупку “Порше” у нього не було.
“Андрій одружився, коли йому ще не було 17 років. У нього є дочка і маленька онука, але з дружиною він розлучився давно, залишив їй квартиру. Останні кілька років жив у своєї цивільної дружини, грошей особливо не заробляв, розповідав, що підробляє у нас в Дніпродзержинську сторожем”, – сказала мати Зінченко.
Вона запевняє: син просто намагався заробити грошей. “Як повернувся з Києва, Андрій ще з тиждень жив вдома. Привітав мене з Новим роком, потім ми дізналися всю цю історію, дізналися, що він втік у Росію, де у нас немає ні родичів, ні друзів. Він злякався, сказав мені: “Мам, вони хочуть на мене все повісити”, – ділиться Валентина. При цьому, хто такі “вони”, хто попросив пригнати авто з Києва і чи не починав Зінченко якийсь новий бізнес, жінка не знає.
У “спадок” від сина у пенсіонерки залишився доларовий кредит під заставу єдиного майна – квартири в Дніпродзержинську.
Поки Росія готується передати українським правоохоронцям Андрія Зінченка, в Києві, в СІЗО, залишаються п’ятеро інших фігурантів справи.
“Звинувачені вже самі подали звернення до суду з проханням змінити їм запобіжний захід”, – сказав нам нардеп Володимир Полочанінов, раніше просив генпрокурора віддати Насіковского йому на поруки. Разом з тим, у ГПУ говорять про ще двох підозрюваних у справі Чорновол: їх особи не встановлено, але відомо, що вони були серед тих, хто знаходився в “Порше” в ніч нападу на активістку.
Як повідомлялося, 5 лютого громадянина України Андрія Зінченка, підозрюваного у побитті журналістки Тетяни Чорновол, затримали російські поліцейські в минулу середу на північному сході Москви. 6 лютого заступник генерального прокурора України Андрєєв заявив, що Чорновол була побита, тому що створила на дорозі аварійну ситуацію.
Як відомо, Тетяну Чорновол жорстоко побили 25 грудня 2013 року недалеко біля Борисполя. Вона їхала у власному автомобілі, коли почало переслідувати невідомі. Нападники “підрізали” авто журналістки і побили її, після чого автомобіль скинули в кювет. Відео з реєстратора Тетяни Чорновол.
У справі заарештували Олександра Храмцова, братів Сергія та Олександра Котенко, Андрія Насіковського та ще одного чоловіка, 34-річного співробітника охоронної структури з Дніпродзержинська, ім’я якого раніше не розголошували. Постанова апеляційного суду оскарженню не підлягає. 14 січня Апеляційний суд Києва залишив під вартою Сергія Котенка, підозрюваного в причетності до побиття Чорновол.
Спочатку міліція у зв’язку з побиттям Чорновол відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. 26 грудня було відкрито ще одне провадження по ч. 1 ст. 121 (умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень) Кримінального кодексу України. Та 6 лютого у прокуратурі вирішили, що на Чорновол все ж напали з хуліганських мотивів.
Comments are closed.