Політика

Переохолодження підвальних приміщень веде до збоїв водопостачання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 2 лютого, відбулась оперативна нарада під керівництвом першого заступника міського голови Зіновія Фітеля. Про забезпечення життєдіяльності міста за минулий тиждень доповіли усі служби виконавчого комітету.

Як відомо, наслідками лютих морозів були замерзання водопроводів, прориви у внітрішньобудинкових комунікаціях, порушення теплопостачання в будинки. На нараді Зіновій Фітель дав протокольне доручення всім начальникам ЖЕО перевірити стан усіх підвальних приміщень, по можливості утеплити та закрити їх, щоб не допустити переохолодження підвальних приміщень та замерзання стояків холодної і гарячої води.

Так, минулого тижня було зафіксоване різке зниження температури до -30 С°, а середньодобова температура в окремі доби складала до -26 С°. У зв’язку з цим служба оперативного реагування фіксувала найбільше скарг на припинення холодного та гарячого водопостачання, а також на припинення теплопостачання.

Як поінформував керівник КП «Водоекотехпром» Микола Саєвич, бригадами комунального підприємства і далі проводяться роботи з відновлення водопровідних мереж після їх замерзання в результаті погіршення погодних умов. Зокрема, протягом минулого тижня аварійними бригадами КП «Водоекотехпром» було розморожено 7 водопровідних вводів у підвальних приміщеннях будинків, а також замінено 6 засувок, що вийшли з ладу.

За інформацією диспетчерської служби комунального водопостачального підприємства, станом на 1 лютого 2010 року в м. Івано-Франківську є ще 11 замерзлих водопровідних вводів. Це вводи на приватні будинки та орендовані приміщення, роботи в яких повинні виконуватись силами абонентів. Проте, як зазначив Микола Саєвич, якщо є звернення від мешканців, то КП «Водоекотехпром» надає допомогу у вирішенні проблем.

За словами заступника начальника Управління експлуатації газового господарства Володимира Кириченка, тиск газу, який подається на газорозподільні станції міста є достатнім для роботи усіх систем. Він також зазначив, що забір газу абонентами суттєво зменшився. Окрім того, із підвищенням температури повітря зменшилася і кількість викликів, які надходять до аварійної служби підприємства. Так минулого тижня під час зниження температури до 140 викликів на добу надходило на аварійну службу газового господарства, тоді як зараз на аварійну службу надходить 4-9 викликів на добу.

За інформацією заступника начальника ТКЕ Богдана Мимохода, відключення певної кількості абонентів від централізованого гарячого водопостачання було пов’язане із замерзанням стояків та внутрішньобудинковими проривами мереж. До цього, у свою чергу, призводить зношеність мереж, які не витримують надто низьких температур.

Через прориви тепломереж минулого тижня без гарячого водопостачання залишились 59 будинків. Ще минулого тижня було усунуто пошкодження та здійснено пуск гарячої води у 27 житлових будинках. На контролі у службі оперативного реагування залишилось 32 адреси, які взяті відповідними службами в роботу. З них у 19 житлових будинках гаряче водопостачання було припинене через прориви тепломереж, а у 13 будинках – через прориви внутрішньобудинкових систем.

Окремою проблемою є замерзання комунікацій у підвалах будинків, які повністю відмовились від централізованого теплопостачання. Підвальні приміщення не обігріваються і в моменти критичного зниження температури мережі замерзають. Ця ж проблема виникає і у новобудовах, в яких за проектом кожна квартира має індивідуальну систему опалення.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.