Політика

Пам’ятник Мазепі планують встановити в Калуші

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Місто Калуш має намір встановити пам’ятник Іванові Мазепі. Міський голова Ігор Насалик ініціював встановити у місті саме той пам’ятник Мазепі, який уже виготовлений, але не поставлений у Полтаві, відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка з нагоди 300-річчя Полтавської битви. Тож Насалик планує привезти пам’ятник до Калуша. Він уже зв’язався із скульптором, а також обговорив таку можливість із деякими депутатами Верховної Ради, пише ЗІК із посиланням на калуську міську газету «Дзвони Підгір’я».

Насалик повідомив, що для завершення робіт над пам’ятником потрібно ще близько 400 тис. гривень, які він готовий профінансувати особисто. Нині мера Калуша лише цікавить «думка громади з приводу можливості встановлення у Калуші пам’ятника Мазепі». Невизначеним є і місце, де цей пам’ятник можна поставити. Депутати міської ради підтримують ініціативу мера.

Автор пам’ятника Мазепі – Микола Білик, кошти на нього збирали як пожертви по всій країні. Бронзового Мазепу мали встановити в Полтаві ще 2009 року. Однак влада міста свого дозволу не дала: ні депутати, ні мер не хотіли його бачити у своєму місті. Тому цей пам’ятник виявився нікому непотрібним. Пам’ятник Мазепі – це триметрова бронзова скульптура, яка зараз знаходиться в Києві на подвір’ї творчого об’єднання «Художник», де її відлили.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.