На Прикарпаття прилетіли білі лелеки. Проте через сильні снігопади птахи не могли нормально гніздитись. Допомогти лелекам взялись активісти в різних соцмережах. Після їх закликів до порятунку долучились органи влади та МНС.
«В селах утворили мобільні бригади порятунку і старими дідівськими методами стараються допомогти птахам. Цілком знесилених птахів (які не реагують на рухи людей) люди забирають додому і розміщують їх в хлівах разом із домашніми тваринами», – пише користувач facebook Михайло Рюхов.
Що необхідно робити:
1. Розгорнути місця (за 10-15 м від сидячих на снігу на кригах лелек) від великої кількості снігу і ця проталина буде швидше збільшуватися по площі і саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів.
2. Вкласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо.
3. Годувати краще рибою (можна і мороженою) або іншим м’ясом. Лелеки їдять хліб і варену картоплю в шкаралупі.
4. Інформувати інших людей про умови рятування лелек та кликати їх на підмогу.
Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя, бо вони виснажені не лише перельотом але і холодною і сніжною погодою.
За словами журналіста ICTV Оксани Кваснишин прилетіли птахи вчора. Сиділи мокрі і тулилися одне до одного.
Журналістська група зіткнулася з МНС-никами: ті посилено розшукували пернатих.
«…Через деякий час ми побачили двох чоловіків з великими відрами, наповнених пшеницею і потовченою картоплею “в мундирах”, — розповіла журналіст. — То були працівники місцевого УТМРу. Вони ще від п”ятниці підгодовують птахів. Лелеки собі вподобали місце на території тамтешнього автодору. Там є маленьке озеро і не так сильно віють вітри. Минулої ночі лелеки ночували саме там. Час від часу вони міняють місце дислокації. Туди ж приносили їжу місцеві. Птахи знімальну групу “не дочекались”, але я точно знаю, що про них турбуються».
Comments are closed.