У середу, 22 червня, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл, присвячений Дню боротьби з наркоманією. Основною темою обговорень стала співпраця державних та громадських організацій у профілактиці вживання наркотиків. За круглим столом зібралися представники різних громадських організацій, лікарі, представники «Червоного хреста», представники влади.
Круглий стіл провели Обласний наркологічний диспансер та Івано-Франківський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Організатори розповіли, що в Івано-Франківську за останні 8 років диспансерна група наркоманів зросла на 103%. У свою чергу, кількість профілактичних груп наркоманії збільшилася у 12 разів. Тобто, якщо у 2003 році їх відвідувала 41 особа, то станом на січень 2011 року — 505. До речі, середній вік наркоманів тепер складає 16-20 років.
Головний лікар міського наркологічного диспансеру Валерій Скопич розповів, на що іноді йдуть наркомани, щоб отримати задоволення. «Якщо раніше наркотики були більш натуральними, то сьогодні це хімія і медпрепарати, які використовують як наркотик. Нещодавно був випадок, коли хлопці використовували очні краплі для розширення зіниць, бо від них з’являвся галюциногенний ефект», — повідомив пан Валерій.
Обговорювалися також нові способи розповсюдження наркотичних речовин (нічні клуби, інтернет) та методи запобігання наркоманії серед дітей та молоді. Врешті-решт дійшли до того, що наша молодь починає «займатися дурницями» через незайнятість, а для того, щоб чимось зацікавити та зайняти молодь, держава робить вкрай мало.
Для прикладу, голова управління у справах сім’ї, молоді та гендерної політики Володимир Соловйов сказав, що цьогоріч на молодіжні організації місто виділило тільки 84 тисячі гривень.
Дійшли до висновку — проводити боротьбу з наркоманією ще зі школи шляхом інформування дітей про шкідливі наслідки цього «захоплення».
Comments are closed.