Політика

Міліція бере на контроль витрачання “повеневих” коштів

Google+PinterestLinkedInTumblr

Для того, щоб не допустити фактів розкрадання бюджетних коштів або їх нецільового використання при відновлювальних роботах з ліквідації наслідків цьогорічної стихії, міліція Івано-Франківщини спільно з фахівцями контрольно-ревізійного управління ретельно відстежуватиме питання законності освоєння цих коштів і чіткого виконання договірних зобов’язань підрядниками.

На прес-конференції для журналістів центральних та регіональних ЗМІ начальник УМВС України в Івано-Франківській області Василь Варцаба повідомив про те, що міліція буде здійснювати оперативний супровід виділення і проходження коштів, освоєння їх на об’єктах, де проводитимуться відновлювальні чи будівельні роботи. У такому разі можна буде вчасно виявляти або попереджати можливі злочини, пов’язані з розкраданнями.

Доцільність заходів такого характеру продиктована тим, що за два роки від часу попереднього стихійного лиха, якого зазнало Прикарпаття, міліція виявила 135 злочинів, які безпосередньо пов’язані з фактами зловживання службовим становищем, привласнення бюджетних коштів, невиконання фірмами-підрядниками умов договорів.

Внаслідок цих злочинів державним та громадським інтересам завдано збитків на загальну суму понад 20 мільйонів гривень. Найприкріше те, що через недобросовісність або злочинну недбалість одних зійшли нанівець старання інших. Такі факти виявляє, власне, природа. Адже якщо належно не проведено берегоукріплення або дамба збудована абияк, то бурхлива вода «забирає» мости, виходить з берегів і нищить дороги, затоплює помешкання громадян та об’єкти інфраструктури.

Водночас не менші гроші, як засвідчують матеріали «повеневих» кримінальних справ, осіли в кишенях недобросовісних підприємців-підрядників і нечистих на руку чиновників. До прикладу, зараз розслідуються дві кримінальні справи, у кожній з яких фігурують збитки понад один мільйон гривень. Зокрема, до кримінальної відповідальності притягуються керівники двох товариств з обмеженою відповідальністю, які за попередньою змовою між собою шляхом укладення фіктивного договору субпідряду склали завідомо неправдиві акти виконаних робіт з відновлення берегоукріплення річки Лімниця в Рожнятівському районі. Внаслідок злочинних дій 2,5 мільйона бюджетних коштів були переведені в готівку і привласнені.

30 червня цього року за матеріалами співробітників УДСБЕЗ УМВС України в Івано-Франківській області порушено кримінальну справу щодо службових осіб двох приватних фірм, які шляхом внесення неправдивих відомостей в проектно-кошторисну документацію та акти виконаних підрядних робіт привласнили 1 мільйон 162 тисячі гривень коштів, що були виділені для капітального ремонту мостового переходу на автодорозі місцевого значення в Косівському районі. Тільки за останній тиждень після закінчення перевірок з виявлення злочинів, пов’язаних з незаконним використанням коштів, виділених на подолання наслідків повені 2008 року, порушено 3 кримінальні справи. У кожному разі йдеться про розкрадання бюджетних коштів у великих та особливо великих розмірах.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.