Політика

Міліціонери не мають права відбирати пиво в порушників

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Начальник центру громадських зв’язків ГУ МВС України у Києві Володимир Поліщук роз’яснив деякі нюанси заборони розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях.

Зокрема, стосовно інформації про те, що міліціонери відбирають слабоалкогольні напої у порушників, посилаючись на заборону, то це неправда, каже Поліщук: «Співробітники міліції не мають права відбирати пиво і не роблять цього!, — сказав начальник. У даному випадку напій є власністю людини, яка його п’є. — Міліціонери роблять зауваження або складають протокол про адмінпорушення, а пиво в цей час залишається у того, хто його пив. Нехай приходить додому і допиває», — додав Поліщук.

По-друге, що стосується різних способів приховування порушення, то у міліції пояснили, що порушенням закону вважається вже сам факт вживання пива у громадському місці, і не має значення, у чому саме порушник тримає це пиво: «Не має жодного значення, п’ється це пиво з пляшки, чи обгорнута пляшка паперовим пакетом, чи напій знаходиться у пластиковому стакані. Навіть якщо пиво у глечику з глини, і людина його п’є у громадському місці, — це порушення закону!», — пояснив Поліщук, спростувавши думку про те, що до тих, хто п’є пиво з пластикових стаканів, міліція не підходить, оскільки не вважає це порушенням закону.

Водночас, Поліщук звернув увагу, що ніхто не забороняє пити пиво у відкритих літніх кафе, де продаються слабоалкогольні напої.

У цілому ж, за час дії зміненого законодавства по 178 статті адміністративного кодексу («Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у нетверезому стані») міліція склала 50 тисяч протоколів про адмінпорушення. Третина з цих протоколів стосуються вживання слабоалкогольних напоїв.

«Звичайно ж, якби в усіх випадках міліціонери складали протокол, то таких протоколів було б набагато більше. Але наші зусилля направлені більше на профілактику, адже ми враховуємо і, так би мовити, слов’янські традиції, менталітет», — додав Поліщук.


Нагадаємо, що 11 лютого набрав чинності закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження вживання і продажу пива і слабоалкогольних напоїв. Законом внесені відповідні зміни в окремі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з вимогами вказаного закону забороняється вживати пиво (окрім безалкогольного), алкогольні і слабоалкогольні напої в установах охорони здоров’я; у учбових і освітньо-виховних закладах; у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного повідомлення), на зупинках транспорту, в підземних переходах; в установах культури; у закритих спортивних спорудах (окрім пива у пластиковій тарі), у ліфтах і таксофонах; на дитячих майданчиках; на спортивних майданчиках; у приміщеннях органів влади і органів місцевого самоврядування, інших державних наукових установах.

Стаття 187 адміністративного кодексу веде за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Ті ж дії, здійснені повторно протягом року після вживання заходів адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. Якщо людина двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за розпивання пива штраф від шести до восьми не оподатковуваних податком мінімумів, а у виняткових випадках адміністративний арешт строком до п’ятнадцяти діб.

Корреспондент.net, ЗІК

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.