Політика

Медичні карточки – на «цифру»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Програма електронного медичного паспорта є загальнодержавною. Уряд прийняв рішення про те, що на 2009 рік на це буде виділено 2,5 млн. грн. Наразі — пілотний проект Міністерства охорони здоров’я. Івано-Франківськ потрапив у?число чотирьох міст, які виграли можливість і братимуть участь у проекті.

Пощастило нашому місту, як розповідає головний медик міста Тарас Масляк, через те, що охорона здоров’я Івано-Франківська в минулому році стала повністю комп’ютеризованою.

Відтак вже кожен лікувальний заклад обласного центру має комп’ютерну мережу, а завдяки їй — інформативну базу про стан здоров’я кожного пацієнта. Дуже скоро вся ця інформація буде передаватися на центральний комп’ютер — в центральну міську клінічну лікарню. Електронний паспорт зберігатиметься на чіпі чи диску.

Інформативну цифрову базу закодують певною цифрою, цим буде збережено анонімність, а кожен лікар знатиме код. З таким чіпом кожен зможе поїхати в будь-яку країну і в разі, якщо з ним щось станеться, лікар матиме можливість побачити стан його здоров’я. Туди буде внесена вся карта здоров’я пацієнта від дати його народження. Тобто, група крові, аналізи, алергії, діагнози та кардіограми кожного періоду життя.

«Перш за?все це економія витрат та медикаментів. А з іншого боку — упорядкування медичного життя. Бо в пологовому будинку у нас одна картка, в дитячій поліклініці — друга, в дорослій — третя, в кожні лікарні теж маємо історію хвороби. На санаторно-курортному лікуванні — інша картка. А це все буде міститися в чіпі», — наголошує Тарас Масляк.

Тиждень тому на виконкомі Івано-Франківської міської ради було прийнято рішення про виділення 50 тис. грн. на цю програму. Лише за таких умов уряд долучиться до цього фінансування і дасть ще 100 тис. грн. Цих коштів мало б вистачити для напрацювання бази даних. Відтак за попередніми підрахунками щомісяця на це витрачатиметься 1100 грн. Кошти підуть на обслуговування всіх програм, сюди входитимуть статистичні дані.

«Дуже скоро в себе на центральному комп’ютері я зможу побачити, скільки і куди вчора поступило хворих, скільки пішло медикаментів, фінансування, і чи це все дійсно було», — підсумовує головний лікар міста. І додає, що нам ще знадобиться рік-два, аби повністю відійти від амбулаторних карточок. Тож, дуже скоро іванофранківці зможуть забути про свої карточки і не боятимуться їх втратити.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.