Політика

Маршрутки проти пільговиків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську перевізники знову заговорили про тарифи на проїзд у маршрутках.

Найбільше їх турбує нелімітоване перевезення пільговиків з 10 до 16 години, введене рішенням виконкому в 2009 році. Відтак їхні представники просять відмінити цей пункт. Однак, зробити це непросто. Адже у 2011‑му виконком уже планував зменшити кількість безкоштовних годин для пільговиків до 11‑14. Однак рішення опротестувала прокуратура.

За інформацією «Репортера», наразі перевізники розділилися. Одні хочуть підняття тарифу до 2,5 грн., а інші категорично проти. Підйом ціни лобіюють ті, які їздять у напрямку вул. Чорновола, Коновальця, Мазепи та не конкурують з іншим транспортом. Натомість ті, що їздять у напрямку мікрорайону Каскад, по Галицькій чи Тисменицькій і конкурують із тролейбусами, категорично проти того, щоб піднімати тариф.

Аби досягти свого й відмінити нелімітований проїзд пенсіонерів, перевізники налаштовані рішуче. Наприклад, зараз обговорюють можливість опротестувати рішення 2009 року як незаконне. Перевізники сподіваються: якщо прокуратура піде на поступки, то буде діяти попереднє рішення – 2007 року: проїзд 1,5 грн., в автобусі протягом цілого дня є три пільгових місця.

Отже, минулого тижня міський голова Віктор Анушкевичус провів нараду, де чиновники обговорили це питання. В результаті вирішили детально опрацювати чотири варіанти. Перший – усе лишити, як є. Другий – просто збільшити тариф до 2,5 грн. Третій – тариф не піднімати, відмінити необмежений проїзд осіб пільгових категорій з 10 до 16 години, а прийняти: п’ять пільговиків у кожному автобусі на цілий день. Четвертий – просто зменшити кількість годин для необмеженого проїзду пільговиків з 11 до 14 години.

«З тих розрахунків, що мені раніше приносили, немає жодних підстав для збільшення плати за проїзд до 2,5 грн., – каже заступник директора департаменту комунального господарства, транспорту і комунікацій Михайло Смушак. – Правда, якщо закласти в тариф сплату кредитів, графік роботи з 6 до 22 години щоденно, всі техогляди, планові ремонти та інші «віртуальні» витрати, то вийде цілих 4 грн.».

Якщо перевізники хочуть 2,5 грн., вважає Смушак, то можна погодити, але за умови, що на кожному автобусі перевізники поставлять GPS-прилади. Це дозволить щоденно відслідковувати маршрути й дотримання графіків. Крім цього, Михайло Смушак обіцяє ініціювати питання видачі пасажирам типових квитків і регулярних звітів від перевізників у міський відділ транспорту.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.