Сьогодні, 15 лютого, обласні податківці розкрили деякі секрети роботи зі схемами ухилення від сплати податків.
Спочатку на прес-конференції йшлося про сам механізм перевірок. За словами начальника управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в області Віктора Глушпенка, будь-яка контрольно-ревізійна робота починається з відбору тих, кого перевірятимуть. Формується план-графік. Аби мінімізувати вплив людей на складання цього плану, у податковій розроблена система критеріїв ризику.
«Уперше в історії податкової служби податковим кодексом передбачено, що періодичність проведення перевірок залежить якраз від цього ступеня ризику діяльності платника податків, — зазначив Глушпенко. — Таких ризиків є три — високий, середній і незначний. Високий — перевірки проводяться не частіше, ніж раз у рік, середній — раз на два роки, незначний — раз у три роки».
Значну роль у виборі суб’єкта перевірки відіграє і так званий додаток №5 «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів». Цей додаток введено до декларації з ПДВ. На його основі на рівні ДПА України створюється певний інформаційний ресурс. «Податкові органи, не виходячи на перевірку, бачать всі операції, які проводяться між суб’єктами господарювання, — розповів Глушпенко, — від початку руху товару до його кінцевого споживача. На перевірку ми вже йдемо з набраною базою і можемо зробити висновок, де є ухилення від сплати податків».
Внаслідок роботи за такою схемою тільки за два останні місяці податківці нарахували майже 14 млн. грн податків до бюджету. Для прикладу, в місті Івано-Франківську донараховано 1,8 млн. грн по суб’єкту господарювання, яким мав стосунки з фіктивними підприємствами. По іншому франківському підприємству відраховано 3,5 млн. грн.
Найбільше зловживають такими схемами у галузях будівництва та торгівлі.
Comments are closed.