Політика

МНС-ники розважали й навчали 300 дітей з усієї України

Google+PinterestLinkedInTumblr

Із 9 по 22 липня на Яремчанщині відпочивають близько 300 дітей-сиріт, вихованців шкіл-інтернатів з усіх областей України. Тут діє табір, облаштований за сприяння Канадського фонду “Дітям Чорнобиля” та Міжнародного благодійного фонду “Нове покоління”.

Працівники “Народної служби порятунку-101” протягом всього “Літнього табору” цілодобово забезпечують безпеку життя дітей. Ще до приїзду гостей рятувальники встановили наметове містечко і зараз разом з його мешканцями постійно дбають про належний відпочинок, супроводжують дітей під час екскурсій в гори та навчають правилам безпечної поведінки.

Саме для того, щоб навчити дітей правильно діяти у випадку різного роду надзвичайних ситуаціях, днями працівники МНС провели в “Літньому таборі-2010” День безпеки життєдіяльності. Зустріч розпочалася традиційно зі знайомства. Заступник начальника Головного управління МНС в області підполковник служби цивільного захисту Галина Омельчук, розпочинаючи свято, розповіла вихованцям “Літнього табору” про професію пожежника-рятувальника, в яких умовах інколи доводиться працювати бійцям МНС, рятуючи людські життя, а також наголосила на необхідністі дотримання елементарних правил безпечної поведінки в різного роду надзвичайних ситуаціях, адже безпека власного життя – понад усе.

З перших хвилин свята діти юрбою оточили рятувальників – всім було дуже цікаво подивитися на бойове спорядження та спеціальну техніку бійців МНС. Найперше, що цікавило в переважній більшості хлопців, стосувалося техніки – вони хотіли знати її будову та характеристики. Вразили всіх і бензоріжчик, за допомогою якого бійці МНС ліквідовують наслідки ДТП, і спеціальні ножиці, котрі дуже швидко розрізають металеві конструкції та застосовуються для того, щоб у випадку біди дістатися до зачиненої квартири крізь металеві двері та віконні решітки, і пневмоподушка, котра здатна легко підняти автомобіль вагою до 20 тонн.

Діти мали змогу також ознайомитися із роботою гірських рятувальників, працівників водолазної служби на водних об’єктах. Працівники служби МНС ще раз нагадали дітям правила безпеки під час перебування у гірській місцевості та відпочинку на водних об’єктах, особливо під час відпочинкового купального періоду.

З великою цікавістю слухали діти розповідь піротехніків. Сапери Головного управління МНС в області на прикладі муляжів продемонстрували різні види боєприпасів: міни, снаряди, бомби, які їм досить часто доводиться вилучати із землі. Також прикарпатські піротехніки звернули увагу дітей на необхідність дотримання правил безпечної поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, щоб уникнути непередбачуваних наслідків. Не бракувало охочих як серед юнаків, так і серед дівчат приміряти спорядження піротехніка, яке, до речі, не є вже таким легким.

А далі були цікаві конкурси: на швидкість одягання бойового одягу пожежника-рятувальника та тематичного малюнку. Бажаючих на мить відчути себе рятувальником виявилося чимало. Своєю спритністю дівчата нічим не поступалися хлопцям. Як зізналася згодом одна із переможців конкурсу одягання бойового одягу, 14-річна Настя Щербакова з Вознесенська Миколаївської області, вона вперше брала участь в такому конкурсі і дуже рада, що виграла.

З великим задоволенням вихованці табору взяли участь і у конкурсі малюнку “Народна служба порятунку-101 на захисті безпеки життя людей”, під час якого відобразили своє бачення діяльності пожежно-рятувальної служби, нелегкої та героїчної професії рятувальника. Окрім того, в своїх творчих роботах вихованці табору показали і хороші знання правил безпеки життєдіяльності. Переможцем у конкурсі малюнку стала 15-річна Тетяна Лемешко з міста Ананів Одеської області.

Найактивніші учасники конкурсів отримали у подарунок від рятувальників сувеніри з символікою служби МНС. Того дня поза увагою МНСників не залишилась жодна дитина: усім вручили “Пам’ятки юному рятувальнику” та солодкі призи. На думку рятувальників, традиційна зустріч працівників МНС та дітей – вихованців шкіл-інтернатів різних областей України пройшла цікаво і змістовно. Як зазначила заступник начальника Головного управління МНС в області підполковник служби цивільного захисту Галина Омельчук проведення таких заходів є дуже важливим, адже діти під час таких зустрічей дізнаються багато цікавого про професію пожежника-рятувальника, збагачують свої знання з питань безпеки життєдіяльності, які можуть їм стати в нагоді в повсякденному житті.

Прес-служба МНС в області

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.