Політика

Люди мерзнуть – посадовці сплять

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Глухоніма влада

Після того, як у місті із запіз­­ненням розпочався опалювальний сезон, мешканці будинків, у яких «забули» включити теплопостачання, неодноразово зверталися з усними та письмовими зверненнями до начальника ДП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Арсена Блащука та начальника ЖЕО №?7 Михайла Рибака з приводу того, що у будинках немає тепла. Посадов­ці не реагували.

Як розповідає один із жителів будинку 9а Олександр Іванович, у хаті він ходить одягнений так само, як на вулиці, тим більше, що він пенсіонер та в нього хворі ноги: «Закриваю двері на кухню і топлю газом», — каже Олександр Іванович. Але найбільше його обурює те, що з теплокомуненерго приходять рахунки за тепло. «За що платити? За холодні батареї?», ? питає пенсіонер.

Обурені бездіяльністю комунальників люди першого грудня 2008 року написали колективну скаргу на ім’я міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса. «Протягом місяця листопада у наших квартирах зовсім немає тепла, батареї постійно холодні. Це скільки дорослих, пенсіонерів і дітей мерзне у двох п’ятиповерхових будинках!», ? йдеться у зверненні. Також у скарзі вказано, що представники комунальних організацій приходять у холодні квартири, констатують факт, що батареї холодні, але людям від цього не стає тепліше.

Скарга на ім’я міського голови не допомогла. Почекавши півтора місяця, 13 січня 2009 року люди знову звернулися у відділ роботи зі зверненнями громадян Івано-Франківського міськвиконкому. Там їм передали відповідь начальника управління житлово?комунального господарства Петра Косюка, датовану 15 грудням, де повідомлялося, що теплопостачання у будинку 9а відновлено. Крім того, що їх просто обманули, люди зрозуміли, що не тільки свої звернення і скарги вони мають реєструвати у відділі звернень громадян, а й відповіді на них забирати теж там. Очевидно, житлово?комунальне управління економить на конвертах, бо жоден із мешканців не отримав письмової відповіді на домашню адресу.

Теплопостачання не відновили ані у грудні, ані у січні, ані в лютому. На початку лютого мешканці будинку 9а звернулися до міського голови з повторною скаргою, вказавши, що їм надали недостовірну інформацію та не відновили теплопостачання. Відповіді чекають досі.

 

Недоступні керівники

Отож, після звернень до усіх посадовців — від начальника ЖЕО до міського голови — люди зрозуміли, що їх просто ігнорують. Наївно сподіваючись, що цьому є якесь розумне пояснення, кореспондент «Репортера» звернувся до начальника ЖЕО№7 Михайла Рибака. Дізнав­шись, з якого приводу ми дзвонимо, керівник ЖЕО, послався на зайнятість та попросив зателефонувати пізніше. Це «пізніше» розтягнулося на три дні. Спочатку працівники ЖЕО обіцяли, що він нам передзвонить сам. Потім сказали, що він попросив передати — цю проблему розглядатиме спеціальна комісія. А на прохання дати мобільний телефон начальника ЖЕО нам пообі­цяли спитати в нього дозволу. Врешті-решт номер його мобільного телефону виявився «майже державною» таємницею.

Натомість, на третій день пошуків, нам вдалося поговорити з головним інженером ЖЕО№7 Зоряною Ілів. Вона повідомила: «Усі приписи, які давало нам «Теплокомуненерго», ми виконали, але результату не дало ніякого». Отже, ЖЕО допомогти людям нічим не може.

Не допоміг і заступник міського голови, який курує питання житлово?комунального господарства, Олександр Дерев’янко. У телефонній розмові він повідомив «Репортеру», що мешканці цих будинків до нього не зверталися, але уточнив — «не було письмових звернень». І спитав: «Така відповідь вас задовольнить?».
Відповідь нас не задовольнила і ми запропонували Дерев’янку вивчити це питання і хоча би пояснити причину відсутності тепла у будинках по вулиці Новгородській. Але виявилося, що пан Дерев’янко на той момент їхав до Києва, і тому не міг зустрітися з нами до кінця тижня.

«Не розумію, чому пан Дерев’янко вас обманює, — каже житель будинку Олександр Іванович. — Адже ми були у нього на прийомі і навіть дали йому копії скарг на ім’я міського голови».

Як з’ясувалося пізніше, у Київ пан Дерев’янко не поїхав, бо вже наступного дня був присутній на засіданні виконавчого комітету…

Останньою інстанцією, яка мог­ла щось пояснити, залишалося ДП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Начальник підприємства Арсен Блащук теж «умив руки», сказавши, що не може прокоментувати цю проблему. За його словами, будинки 7а і 9а по вулиці Новгородській обслуговує «СпецРАД» (спеціалізована ремонтно-аварійна дільниця міськжитлокомунгоспу). «Не все в місті залежить від теплокомуненерго», — підсумував Блащук.

Натомість Володимир Фролов, головний інженер «СпецРАД» сказав, що ця проблема виникла не сьогодні, а з початку експлуатації цих будинків. «Ми — обслуговуюча організація, ми тепло не подаємо. Все залежить від «Теплокомуненерго», і нехай вони не розказують», — каже Фролов.

Отже, хто винен у тому, що у двох будинках по вулиці Новгородській так і не розпочався опалюваний сезон, нам з’ясувати не вдалося. Люди мерзнуть чотири місяці, а міська влада мовчить. Напевно, ця мовчанка продовжиться до кінця опалювального сезону. Невже саме так виглядає життя в європейському місті?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.