Політика

Лікарям у кишеню йдуть мільярди

Google+PinterestLinkedInTumblr

Держава щорічно виділяє мільярди гривень на ліки для важкохворих українців. Проте у кабінетах лікарів безкоштовні медикаменти конвертуються назад у готівку, вирушаючи в кишені білих халатів.

Щорічно держбюджет виділяє на безкоштовні ліки для важкохворих значні суми. Приміром, на дорослих онкохворих у 2013 році виділили 230 млн грн., на дітей – 216 млн. На ВІЛ-інфікованих ще більше – 305,5 млн, на хворих туберкульозом – 175,8 млн, і, нарешті, на хворих на гемофілію – 63,6 млн грн, повідомляє Корреспондент.

Цього року фінансування зросло на 14%, досягнувши в цілому 2,1 млрд грн. Однак про існування безкоштовної медикаментозної допомоги більшість важких пацієнтів навіть не підозрюють, стверджує Ольга Стефанишина, виконавчий директор пацієнтської організації ЮКАБ. Найбільші метастази махінацій з безкоштовними препаратами розвиваються у галузі онкології, де лікування найбільш витратне.

«Ми знаємо випадки, коли ліки списували на хворих, а потім перепродували в аптеках», – говорить Стефанишина, – «Буває й так: пацієнт приходить до лікаря, а той зовсім випадково в шафці знаходить потрібний препарат, передбачений хворому безкоштовно, і продає його за повною вартістю.»

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.