Політика

Калуських старшокласників перевірятимуть на наркотики

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З наступного року, імовірно, для учнів старших класів Калуша і району закуплять експрес-тести на діагностування наркотичних речовин в організмі. Таку пропозицію висловили члени міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-СНІДу.

Цю стежку вже проторував обласний центр. Тут старшокласників тестують на вміст наркотичних речовин у сечі. Адже зараз почастішали випадки, коли учні старших класів вживають неін’єкційні наркотики і навіть не вважають це чимось поганим чи забороненим.

Між тим, особливістю епідемічної ситуації в Україні є той факт, що п’ята частина всіх ВІЛ-інфікованих становлять особи, які вживають наркотичні речовини ін’єкційним шляхом. Більшість ВІЛ-інфікованих — молоді люди віком 18-20 років. Так, у Калуші на обліку у нарколога перебуває 108 осіб, які вживають наркотики, з них 16 — ВІЛ-інфіковані. 1 наркозалежна особа отримала групу по інвалідності, а всього 6 осіб з міста та району отримали групи по інвалідності через СНІД.

За рішенням міської координаційної ради, наступного року, при наявності бюджетних коштів, закуповуватимуть експрес-тести для учнів старших класів. Планується, що тестування школяра проводитиметься тільки за згоди батьків під час щорічних медоглядів, після консультації у психіатра.

У Калуші та районі загалом є близько 3 тис. учнів старших класів. Для того, щоб хоча б раз на рік протестувати кожного учня, потрібно 60 тис. гривень, інформує газета «Вікна».

Для дітей, які потрапили у складні життєві ситуації, зіткнулися із проблемами наркоманії чи питаннями психологічного характеру, передбачені «телефони довіри». У ідеалі, схема працює так: молода людина телефонує на певний номер, ділиться проблемою, отримує консультацію психолога чи соціального працівника. На практиці — все по-іншому. За словами представника управління освіти Калуської міської ради Тетяни Головатчук, після кількох випадків дитячих суїцидів у Калуші, були відкриті 2 паралельні телефони довіри. Результат — 3 дзвінки від дітей, котрі справді потребували допомоги. Інші телефонні дзвінки були просто пустощами. Основна причина — діти практично не користуються стаціонарними телефонами, бо всі — «мобілізовані».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.