Політика

Калуш — зона надзвичайної екологічної ситуації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора, 17 січня, у Калуші одночасно з президентськими виборами відбувся місцевий консультативний референдум, на якому обговорювалося питання «Чи вважаєте ви, що територія міста Калуша є зоною надзвичайної екологічної ситуації?». «Так» відповіли 30436 калушан, або 97,27% із 31289 осіб, які отримали бюлетені та проголосували. Проти надання території Калуша статусу зони надзвичайної екологічної ситуації висловились 748 мешканців міста.

Місцевий консультативний референдум щодо надання місту Калушу статусу території надзвичайної екологічної ситуації призначений у зв’язку з тим, що «екологічні проблеми міста хіміків тривалий час не вирішуються».

Міський голова Ігор Насалик «на сьомому небі» від результатів референдуму, – кажуть калушани. Він сподівається, що «нарешті на екологічні проблеми Калуша центральна влада зверне увагу». Ігор Насалик сподівається на Указ Президента України з цього приводу і на те, що у держбюджеті-2010 окремим рядком буде визначено фінансування на вирішення нагальних екологічних проблем Калуша.

У міськраді стверджують, що «чисельні звернення у минулому році до чинного Президента, уряду, парламенту та РНБО результату не дали».


Проблема №1 у місті Калуші – надзвичайна екологічна ситуація на території діяльності ДП «Калійний завод», що ускладнилася після липневої повені 23-27 липня 2008 року. Можливий прорив дамби «спричинить екологічну катастрофу з непередбачуваними наслідками».

Екологічна проблема №2 Калуша – просідання земної поверхні над шахтними виробітками, на яких стоять сотні житлових будинків. Відселенню підлягають десятки калушан.

По-третє, на території ТОВ «Оріана-Галев» розташоване єдине у Європі сховище токсичних відходів. На полігоні токсичних відходів утилізовано понад 11 тис. тонн речовини першого класу небезпеки гексахлорбензолу.

Джерело: ЗІК.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.