Політика

Івано-Франківськ продав копію кованої каруселі Донецьку

Google+PinterestLinkedInTumblr

Донецьк отримав копію великої кованої каруселі з Івано-Франківська, яка після цьогорічного «Свята ковалів» розмістилася на площі Шептицького обабіч Художнього музею. Івано-франківські ковалі виготовили копію каруселі на замовлення Донецька, і продали її за 150 000 грн. Копія розмістилася у донецькому Парку кованих фігур. Про це повідомив Сергій Полуботько, Перший голова Спілки майстрів ковальського мистецтва України, заслужений художник України, організатор міжнародного фестивалю «Свято ковалів», яке щорічно відбувається в Івано-Франківську.

Нагадаємо, що ця велика карусель (назва орнаментальної роботи — «Круговерть ковальських міст») одразу після встановлення на площі Шептицького стала улюбленим місцем розваг франківської дітвори й молоді, а також об’єктом для фотографування.

Сергій Полуботько також нагадав, що раніше, а саме незадовго після цьогорічного «Свята ковалів», з’явилася інформація про те, що франківську карусель планується виставити на аукціон та продати. Ці чутки були зумовлені тим, що місцева влада не дотрималася обіцянки та не профінансувала виготовлення каруселі, тому й підрядники, задіяні до створення кованого витвору, не отримали грошей за свою роботу. Насправді ж місцеві ковалі оголосили, що готові створити і продати копію каруселі, і ось днями копію замовив Донецьк. До речі, минулого року франківські ковалі виготовили для Донецька копію Дерева щастя, яке встановлене на стометрівці в Івано-Франківську.

А от оригінальну карусель наразі забрали з площі Шептицького — для того, щоб прикрасити її різними кованими елементами, які виготовили учасники цьогорічного «Свята ковалів». Згідно традиції, цю ковальську роботу встановлять у місті на постійно  тоді, коли відбудеться наступне «Свято ковалів», тобто вже у 2011 році. Але якщо місцева влада захоче, щоб карусель встановили раніше, і визначить місце під неї, то залізна атракція з’явиться у місті швидше, каже Сергій Полуботько.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.