Політика

Хто збере більше грошей на пам’ятник Бандері?

Google+PinterestLinkedInTumblr

 

Про це у п’ятницю на прес-конференції повідомили голова Івано-Франківської обласної ради Ігор Олійник, голова Івано-Франківської обласної адміністрації Микола Палійчук та народні депутати від блоку «Наша Україна — Народна самооборона» Микола Круць та Зіновій Шкутяк. Вони заявили, що заснували громадську фундацію «Інститут розвитку Прикарпаття», яка збиратиме кошти на встановлення в Івано-Франківську пам’ятників Степану Бандері та Тарасу Шевченку. Для цього у банку навіть відкрили спеціальні три окремі рахунки: на спорудження пам’ятників Тарасові Шевченку, Степану Бандері, а третій — на інші благодійні цілі.

Нагадаємо читачам, що після довготривалих дискусій депутати Івано-Франківської міськради тільки недавно спромоглися затвердити на сесії міськради виділити на пам’ятник Степану Бандері 7,5 мільйона гривень. За проектом спорудження пам’ятника нібито коштує 15 мільйонів. Тому, щоб зібрати решту коштів, в управлінні Державного казначейства було відкрито рахунок цільового фонду для зарахування коштів на спорудження пам’ятника.

На перший погляд відкриття ще одного рахунку виглядає простим змаганням, хто більше збере грошей. Адже, якщо хтось хоче долучитися до збору коштів на пам’ятник Бандері, можна покласти гроші вже на відкритий рахунок. Проте Ігор Олійник пояснив це просто: «Європейський Союз хоче працювати з благодійними організаціями — інституціями недержавними», тому і було створено організацію «Інститут розвитку Прикарпаття».

Безперечно, Степан Бандера є українським національним героєм, але навряд чи його пам’ятник наблизить нас до Європейського Союзу. Хоча…

Також голова облради сказав, що після спорудження пам’ятника закопають капсулу зі списком тих, хто зробив внесок на його спорудження.

Чи не найбільше цікавило журналістів, який внесок у благородну справу зроблять самі чиновники, на що Микола Палійчук скромно відповів: «Ми домовилися цю цифру не озвучувати, щоб не виглядало як піар». А Ігор Олійник пожартував: «Коли закопають капсулу — тоді дізнаєтеся».

Та ця таємниця все?таки скоро відкриється, адже обіг коштів буде строго контролюватися. Для цього спеціально створена наглядова рада. Крім того, у ЗМІ буде опубліковано звіт обігу коштів, а також імена всіх, хто внесе гроші. «Так робиться у Європі», — уточнив голова облради Ігор Олійник.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.