Політика

Хакери з Росії атакували сайт ЦВК, щоб оголосити Яроша президентом, – СБУ

Google+PinterestLinkedInTumblr

Протягом підготовки до виборів Президента України та безпосередньо у день голосування реалізувала здійснювались хакерські атаки на офіційний сайт Центральної виборчої комісії. Переважна кількість атак генерувалася з території Росії, повідомляє прес-служба СБУ.

“Фахівці СБУ виявили і зупинили значну кількість хакерських атак на офіційний веб-сайт ЦВК та систему «Вибори», – йдеться у повідомленні. – Атаки на сервер ЦВК здійснювали безперервно зі змінною динамікою потужності, однак успіхів не досягли. Аналіз інформації свідчить, що переважна кількість атак генерувалася з території Російської Федерації з використанням бот-мереж.”

У Києві в рамках кримінального провадження затримано організовану хакерську групу, яка здійснювала підготовку до виведення з ладу інформаційних ресурсів ЦВК та мала на меті поставити під сумнів результати голосування. Здійснюються першочергові процесуальні дії з документування протиправної діяльності. Вилучені у зловмисників технічні засоби, серед яких комплекс моніторингу та зламу Інтернет, у т.ч. Wi-Fi мереж, а також спеціалізоване програмне забезпечення російського виробництва, відправлено на експертизу.

У Вінниці виявили і заблокували роботу уражених вірусами двох серверів, які орендували росіяни. Отримавши шляхом зламу несанкціонований доступ до серверів хостинг-провайдера «Бестхостинг», зловмисники згенерували потужну DDOS-атаку на інформаційні ресурси ЦВК (потужністю понад 200 000 пакетів в секунду). За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження.

Хакери намагались перевантажити лінії зв’язку шляхом безперервного автодозвону на стаціонарні телефони виборчих округів Тернопільської, Житомирської, Полтавської та Волинської областей.

“Спільно з ЦВК виявили та завчасно знешкодили шкідливе програмне забезпечення (вірусну закладку), яке було впроваджене до електронної системи обробки даних, – зазначають у прес-службі. – Таким чином, зірвали зрежисовану російською стороною спеціальну інформаційну акцію з дискредитації результатів виборів (передбачалось оголошення лідером голосування кандидата Яроша з рейтингом 37%). Не будучи обізнаними про знешкодження вірусної закладки українською спецслужбою, російський телеканал ОРТ оприлюднив провокацію та прокоментував у власному сюжеті саме той результат, який повинен був згенерувати вірус на сайті ЦВК.”

Нагадаємо, у день виборів в Україні, 25 травня, росіянам показали рейтинги, за якими переміг лідер “Правого сектору” Дмитро Ярош

Виявлено та не допущено спробу перенаправлення електронних протоколів результатів голосування на одному з ОВК Дніпропетровської області на сторонню IP-адресу. Зловмисники намагались шляхом заздалегідь впровадженого програмного забезпечення підробити результати голосування у вказаному регіоні і таким чином скомпрометувати загальні результати виборів Президента України. Вжитими заходами загрозу було локалізовано. За цим фактом зареєстровано кримінальне провадження. 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.