Політика

Губернатор оголосив війну борщівнику

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ця висока багаторічна рослина рясно родить у багатьох районах області, зокрема Рожнятівському, Тисменицькому, Надвірнянському, Рогатинському та інших.

Голова ОДА дав доручення керівникам усіх районів «негайно провести об’їзди полів, поки до кінця не висипалося насіння, і вжити заходів адміністративного впливу до тих горе-господарів, які допустили на своїх присадибних ділянках отруйні зарості, що дають небезпечні термічні опіки».

За словами Михайла Вишиванюка, десятеро краян стали жертвами борщівника Сосновського, з яким «боротися складно, але можна і треба, причому якнайоперативніше», інформує прес-служба ОДА.

Довідка

Медики застерігають: досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце – і опік гарантований. Найсильніші опіки борщівник викликає при контакті з вологою шкірою у сонячні дні. Спочатку шкіра червоніє, виникає біль, набряк. З’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Пухирі можуть рости по декілька днів, захоплюючи нові ділянки шкіри. При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, піднімається температура. Борщівник викликає і алергійні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи.

Борщівник найбільш комфортно почуває себе у місцях, де багато вологи. Якщо на шкіру потрапив сік, не слід його розтирати; треба промокнути серветкою чи хустинкою, негайно закрити уражене місце від світла кількома шарами тканини. Можна накласти щільну пов’язку або замотати одягом, але щоб світло не проникало під тканину. Вдома місце контакту необхідно ретельно промити спиртом або водою з милом, заховати його від сонця. Опіки від борщівника досить глибокі, «на пам’ять» залишаються темні пігментні плями. Вони тримаються до шести місяців, а в тяжких випадках залишаються і на все життя.

Наслідки бувають важкими. Сильні опіки можуть привести до омертвіння тканин. Особливо обережними треба бути людям, схильним до алергії. У них може розвинутися набряк Квінке, а це вже загроза життю. Якщо пухирі невеликі, краще їх не чіпати. Коли пухир продовжує рости, необхідно звернутися до лікаря. У жодному разі не слід змащувати йодом, опік буде подвійним.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.