Політика

Google може відкликати свої сервіси з Китаю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Компанія Google вчора на своєму офіційному блозі заявила, що може припинити діяльність своїх сервісів та позакривати офіси в Китаї у зв’язку з недавніми кібер-атаками в цій країні на захищені облікові записи користувачів Gmail. Подаємо переклад оригінального тексту.


«Як і багато інших відомих організацій, ми регулярно стикаємося з кібер-атаками різного ступеня. У середині грудня ми виявили досить складну та цілеспрямовану атаку на нашу корпоративну інфраструктуру, яка була здійснена з Китаю. Завдяки атаці було вчинено крадіжку інтелектуальної власності Google. Однак незабаром стало ясно, що те, що спочатку здавалося суто питанням безпеки (хоч і важливим), насправді є чимось зовсім іншим.

По-перше, цей напад був здійснений не тільки на Google. В рамках нашого дослідження ми виявили, що як мінімум 20 інших великих компаній з різних сфер бізнесу (у т.ч. Інтернет, фінанси, технології, ЗМІ та хімічна галузь) були цілеспрямовано атаковані в один і той самий спосіб. Зараз ми ведемо переговори з тими компаніями, а також співпрацюємо з відповідними органами влади США.

По-друге, у нас є свідчення того, що основною метою нападників був доступ поштових скриньок Gmail, які належать китайським борцям за права людини. На основі нашого розслідування на сьогоднішній день ми схильні вважати, що їх напад не був успішним. Тільки два облікові записи Gmail, як видається, були “зламані”, і ця атака поширилася лише на інформацію про екаунти (напр., дата створення екаунту) і на теми, але не на зміст самих листів.

По-третє, в рамках розслідування (але незалежно від нападу на Google) ми виявили, що третьою стороною було отримано доступ до десятків облікових записів Gmail у США, Китаї та Європі, які належать поборниками прав людини в Китаї. Ці рахунки не були відкриті шляхом “зламу” безпеки Google, але, швидше за все, шляхом фішингу або завдяки шкідливим програмам, що знаходились на комп’ютерах користувачів.

Ми вже використали інформацію, отриману внаслідок цієї атаки, з метою вдосконалення інфраструктури та архітектури, яке підвищить безпеку Google і наших користувачів. Кожному окремому користувачу ми хотіли б порадити користуватися авторитетними антивірусними та антишпигунськими програмами, а також встановити патчі для своєї операційної системи й регулярно оновлювати свій веб-браузер. Варто завжди бути обережними при натисканні на посилання в миттєвих повідомленнях та в електронній пошті, або коли вас просять поділитися особистою інформацією в Інтернеті, наприклад, якимось паролем. Ви можете дізнатися більше про наші рекомендації щодо кібер-безпеки ось тут. Охочі дізнатися більше про подібні напади, можуть почитати цю доповідь уряду США (у форматі PDF), блог Нарта Вільнева або цю презентацію про інцидент зі шпигунством у GhostNet.

Ми пішли на незвичайний крок: обмін інформацією про ці напади з широкою аудиторією не тільки з огляду на безпеку і права людини, але також тому, що ця проблема стосується значно глобальніших дискусій про свободу слова загалом. За останні два десятиліття програма економічних реформ і підприємницьке чуття людей у Китаї “витягнули” сотні мільйонів китайців із убогості. Дійсно, ця велика нація знаходиться в центрі великого економічного прогресу в сучасному світі.

Ми запустили Google.cn у січні 2006 року. У той час ми прямо заявили, що “будемо уважно стежити за умовами в Китаї, включаючи нові закони та інші обмеження щодо наших послуг. Якщо ми дійдемо рішення, що не вдається досягти поставлених цілей, ми без вагань наново переглянемо наш підхід до Китаю”.

Ці атаки і виявлені ними спостереження, у поєднанні зі спробами в минулому році ще більше обмежити свободу слова в Інтернеті, привели нас до висновку, що ми повинні переглянути можливість нашого бізнесу в Китаї. Ми вирішили, що більше не бажаємо продовжувати цензурування результатів пошуку на Google.cn, і тому протягом наступних кількох тижнів будемо обговорювати з китайським урядом, як ми могли б працювати без фільтру в пошуковій системі в рамках закону, якщо наша подальша співпраця взагалі можлива. Ми визнаємо, що це цілком може означати закриття Google.cn і, можливо, наших офісів у Китаї.

Рішення про перегляд наших ділових операцій у Китаї було неймовірно важким, і ми знаємо, що воно буде мати далекосяжні наслідки. Ми хочемо чітко заявити, що цей крок був ініційований нашими керівниками у Сполучених Штатах, без відома та участі наших співробітників у Китаї, які неймовірно важко працювали, щоб забезпечити успіх Google.cn. Ми готові до відповідальної роботи з метою відновлення складних питань, що виникли».

Девід Драммонд, старший віце-президент, головний юрисконсульт і голова відділу корпоративного розвитку


Переклад з англійської; першоджерело: Офіційний блог Google.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.