Політика

Франківці слідкуватимуть за порушеннями на виборах онлайн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Щоб виборці мали можливість відслідковувати порушення виборчого законодавства, які зафіксували спостерігачі, Громадянська мережа ОПОРА створила «Мапу порушень». Мапа дозволяє отримувати інформацію про порушення як в межах всієї України, так і в межах Прикарпаття чи інших окремих регіонів. За перших два дні з моменту запуску проекту мапу відвідали майже 17 тисяч людей з цілого світу.

«Мапа дає можливість отримувати інформацію про порушення як в межах України, так і на Прикарпатті чи інших регіонах. Для зручності користувачів є можливість перегляду за типом та суб’єктами. На цьому ресурсі також можна буде ознайомитися зі звітами за результатами спостереження», – зазначає Іван Маруняк.

Виборців закликають не лише стежити за порушеннями, але й самим проявити свою громадянську позицію та допомагати фіксувати правопорушення на виборчих дільницях. 

«Якщо виборець виявив порушення, він може скористатися функції «Повідомити…». Після перевірки достовірності інформації, вона буде внесена до карти. Це дозволяє не лише інформувати виборців про перебіг виборчого процесу, але й долучати їх до спостереження за виборами», – підсумовує він.

Основні типи класифікації порушень: підкуп виборців, порушення правил передвиборної агітації, участь та незаконний вплив посадових осіб на хід виборчого процесу, незаконний вплив на виборчий процес з боку правоохоронних органів, перешкоджання веденню передвиборної агітації, тиск на ЗМІ, незаконне голосування, фальшування виборчої документації, порушення таємниці голосування, маніпуляції з бюлетенями, пошкодження виборчої скриньки, процедурні порушення.

До теми

Громадське спостереження ОПОРА – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.