Політика

Франківці обговорили перспективи розвитку велоруху в місті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 4 квітня, відбулося відкрите громадське слухання Концепції розвитку велосипедного руху в Івано-Франківську. Попри те, що у складі робочої групи записано 10 чиновників міської влади, на слухання з них прийшло лише четверо. Активістів, що ратують за розвиток велосипедного руху в місті, було близько трьох десятків.

Найбільше було представників клубу «Вело-сталкер». Роверисти кажуть: було б і більше, але повідомлення про зустріч з’явилося лише три дні тому.

Обговорення відбувалося у форматі круглого столу, тож кожен із присутніх міг висловити своє бачення розвитку велоруху в місті. Врешті, саму Концепцію, по суті, й не обговорювали. Учасники одразу визнали, що документ має декларативний характер, і взялися до практичних питань. 

Ще на початку зустрічі Ігор Сенчук, секретар робочої групи, начальник  управління планування та реформування Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку, розповів, що велорух має стати частиною нової транспортної схеми міста, однак жодних конкретних пропозицій щодо нього чиновники наразі не мають. 

«Тому ми й пропонуємо вам долучатися до роботи, зокрема, розробити основні напрямки велодоріжок», – звернувся чиновник до молоді. Він також зазначив, що склад робочої групи розширть: до неї увійдуть ще п’ятеро представників громадськості (попередньо з 14 учасників робочої групи таких було лише двоє). 

«Та засідання будуть відкритими і на них зможуть приходити навіть ті, хто не є членами робочої групи», – пообіцяв Сенчук.

Діапазон питань, які зачепили під час зустрічі: від жахливого стану доріг – до безкультур’я на дорогах. Зокрема, Олександр Хоменко, представник клубу «Вело-сталкер» зауважив: «Немає змісту ставити нові велопарковки, допоки не почне працювати міліція». 

Та було й чимало конкретики. До наступної зустрічі роверисти взялися намалювати основні напрямки мережі велодоріжок. Після цього робоча група визначить, які з них можна зробити вже і з мінімальними затратами. 

«Починати треба там, де це можливо», – сказав Ігор Сенчук. Серед «гарячих» пропозицій велодоріжки за маршрутом «сотка – Вічевий – вул. Шевченка – парк і довкола озера», «ділянка вул. Набережної (від моста до вул. Кармелюка)». 

А підприємець та роверист Юрій Філюк запропонував зробити у місті бодай одну «ідеальну європейську» вулицю, звісно ж, з велодоріжкою – до прикладу, Грюнвальдську.

Наступним кроком, після затвердження Концепції на сесії міської ради, має стати розробка докладної Програми розвитку велоруху в місті. 

«Ми готові вже розробляти ті пріоритетні напрямки, які ви визначите, і закладати їх у Генплан», – сказав роверистам Володимир Гайдар, в. о. директора Департаменту містобудування та архітектури.

Нагадаємо, 14 березня на сайті міської ради Івано-Франківська було оприлюднено проект Концепції розвитку велосипедного руху в місті Івано-Франківську.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.