Політика

Енергетичні компанії пішли на мирову задля нової ТЕЦ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На місці котельні, довкола якої точилися суперечки між ВАТ «Прикарпаттяобленерго» та мерією, у майбутньому має постати новітня теплоелектроцентраль, — про це заявив на зустрічі з колективом енергокомпанії Ігор Прокопів. Котельня є частиною єдиного майнового і виробничого комплексу, тож має мати одного господаря. Директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» розповів працівникам підприємства про підготовлену мирову угоду між обленерго та теплокомуненерго. Стосується вона майбутнього котельні та, в перспективі, інвестиційного проекту, що реалізовуватиметься енергетиками. Він передбачає встановлення на Індустріальній, 34 когенераційної установки для виробництва одночасно теплової та електричної енергії.

У результаті спільної роботи фахівців ВАТ «Прикарпаттяобленерго» та ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» було досягнуто розуміння оптимальних параметрів діяльності когенераційної установки, її потужності та інших технічних аспектів.

«Щодо мереж, абонентської плати і всього решта, то це треба залишити за ТКЕ. Тому що є аварійно-диспетчерське обслуговування, абонентська база, ремонтні служби. В цьому плані у нас у штаті є відповідні структури і спеціалісти, — уточнив Ігор Прокопів. — Тому було би добре розмежувати таким чином: котельня і когенерація — за обленерго, мережі та обслуговування населення — за нами. Все це було прописано в мировій угоді, яку зараз вивчає мерія».

Ігор Прокопів загалом підтримує ідею створення в Івано-Франківську теплоелектроцентралі. Якщо котельня виробляє тільки тепло, то ТЕЦ – одночасно два продукти: тепло і світло. Саме це дозволить здешевити тарифи на теплову енергію. Крім того, це нові, досить масштабні інвестиції, які так необхідні місту.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.