Політика

Добути їжу власноруч

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

На гачок

Одним із найпоширеніших видів активного відпочинку є риболовля. Закинути вудочку на природі, поласувати ухою — хіба не ідилія? Утім для цього, на перший погляд нескладного заняття, треба готуватися.

Побутує думка, що риболов-ля — суто чоловіча справа. Та є в Івано-Франківську і фанатки цього захоплення. Магазин «Рибалка» — єдиний такий у місті, власниками якого є жінки — Валентина Пиптюк та Володимира Мицик.

«Сьогодні людина має значно більший вибір, коли готується до риболовлі, ніж це було років двадцять тому, — розповідає пані Валентина. — Можна придбати звичайні вудки з фарфоровими кільцями, є облегшені вироби з вуглепластику, де навіть кільця зроблені з іншого матеріалу — кремнію. Тримаючи в руках таку вудку, ви взагалі не відчуваєте її ваги».

Ціни на вудки можуть коливатися від півсотні до тисяч гривень. Початківцям не варто відразу купувати дорогі вудилища — вони призначені для «майстрів» і вимагають до себе делікатного, ювелірного ставлення. Вибір залежить від того, на яку рибу ви зібралися. Наприклад, ідучи на щуку, варто брати спінінг та металевий поводок, щоб хижак не міг його перекусити. Таку рибу найчастіше ловлять на блешню (приманку). До слова, блешні зараз роблять із дуже різних матеріалів, коштують вони від п’яти гривень, але можуть вартувати і більше сотні.

«Рибалка — це перш за все відпочинок та спілкування», — каже президент федерації риболовного спорту Івано-Франківська Ігор Дутчак. Тому відправ-ляючись на природу, не забудьте про туристичне спорядження. У рибальських крамницях його також продають. До прикладу, у мережі магазинів «Спорт. Туризм. Рибалка» можна придбати навіть двигуни до човнів.

Єдина порада — беручи впер-ше до рук вудочку, потренуйтеся з нею на відкритій безлюдній місцевості. Щоби потім на риболовлі замість риби не спіймати колегу…

 

Рушниця — як жінка

«Сьогодні в Івано-Франківській області зареєстровано близько шести тисяч мисливців. З них три тисячі є членами обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок», — каже голова УТМР, заслужений лісівник України Михайло Лущак.

Бути мисливцем трохи складніше, ніж рибалкою. Бо рушниця — то не вудка. Для неї треба мати спеціальний дозвіл. Він виробляється в міліції за місцем проживання. Для дозволу треба мати декілька документів та пройти медкомісію. Тільки після пред’явлення дозволу та паспорту ви зможете придбати мисливську зброю у спецмагазинах. Зберігати її треба вдома, у мисливському сейфі, переносити в чохлі. За дотриманням цих вимог слідкують спеціальні служби.

Та мати зброю, ще не означає бути мисливцем. Аби ним стати, ще необхідно виробити посвід-чення мисливця в управлінні лісового господарства. Для цього — пройти платне навчання, здати екзамени. Лише тоді ви отримаєте заповітний документ.

Полювати дозволяється лише на спеціальних угіддях, які бувають приватними, або належать УТМР. Прибувши на угіддя, необхідно придбати відстрілочну картку. Власне вона надає право полювати та встановлює ліміти на кількість здобичі.

Кажуть, що рушницю, як жінку, треба обирати ретельно і без поспіху. Мисливці корис-туються двома видами зброї — гладкоствольною та нарізною. Перша є найпопулярнішою, на неї найлегше отримати дозвіл, віком від 21 року. Такі рушниці не стріляють далеко, максимальна відстань — 100 метрів.

Прицільна дальність наріз-ної зброї — один кілометр. Її використовують проти крупної дичини. Тому й вимоги вищі. Дозвіл видається тільки після 25 років. Коштує така зброя від восьми тисяч грн. Більше того, приміром, щоб один раз сходити на кабана, треба купити ліцензію, яка коштує близько тисячі грн.

Директор мисливського магазину «Шмайсер +» Валерій Гуменюк каже: «Нині маємо великий вибір зброї та амуніції. Ціни на рушниці коливаються від тисячі до декількох десятків тисяч гривень. Все залежить від її виду, якості та виробника. До прикладу, італійські рушниці коштують від 10 тисяч грн».

Найкращою та відповідно найдорожчою зброєю вважаються вироби фірм «Browning», «Benelli», «Beretta», «Remington». І все це є в магазинах Івано-Франківська.

Попри усю складність мисливства, його поціновувачі не можуть порівняти полювання ні з чим. До речі, є свіжі новини — мисливці кажуть, що цього року багато качки. Тож удачі вам на полюванні!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.